Latvijas Republikas Prokuratūra

Teksta izmērs

  • 100%
  • 150%
  • 200%

Kontrasts

Prokuratūras simboli

drukāt

Prokurora zvērests (svinīgais solījums)

Prokurors pēc iecelšanas amatā dod zvērestu (svinīgo solījumu):

"Es, uzņemoties prokurora pienākumus, apzinos man uzticēto atbildību un zvēru (svinīgi solu) būt godīgs un taisnīgs, uzticīgs Latvijas Republikai, vienmēr censties noskaidrot patiesību, nekad nenodot to, savus prokurora pienākumus veikt stingrā saskaņā ar Satversmi un likumiem."

Prokurora zvērestu (svinīgo solījumu) pieņem ģenerālprokurors.

Prokurora tērps un amata zīme

Prokurori, pildot pienākumus tiesā un citos Nolikumā par prokurora tērpa un amata zīmes valkāšanas kārtību un paraugiem noteiktajos gadījumos, valkā prokurora tērpu ar tam piestiprinātu amata zīmi.

Prokurora tērps un amata zīme

 

Latvijas Republikas Prokuratūras ģerbonis

2004.gada 16.martā Valsts Heraldikas komisija izskatīja un apstiprināja mākslinieka Jura Ivanova veidotu Latvijas Republikas Prokuratūras ģerboni. Tajā iekļauta purpura krāsas vairogā ietverta grāmata ar paragrāfa zīmi kreisajā pusē, kurai pāri ir augšup pavērsts zobens. Virs vairoga puslokā izvietotas trīs zvaigznes. Ģerboņa turētāji ir ērgļi zelta krāsā, kas balstās uz sudraba lentes ar devīzi - Dura lex, sed lex.

 Latvijas Republikas Prokuratūras ģerbonis iekļauts Ģerboņu reģistrā, norādot Latvijas Republikas Prokuratūru kā ģerboņa īpašnieku.

 

Latvijas Republikas Prokuratūras karogs

Gatavojoties Latvijas Republikas Prokuratūras 30.gadadienai 2020.gada 26.septembrī, tika pieņemts lēmums par Latvijas Republikas Prokuratūras karoga izveidi.

Karoga dizainu izstrādāja mākslinieki Juris Ivanovs un Ilze Lībiete. Foto mākslinieki redzami kopā ar ģenerālprokuroru Juri Stukānu un karoga izgatavotāju Ausmu Apšu.

Svētku dievkalpojumā par godu Latvijas Republikas Prokuratūras 30.gadadienai, karogs tika svinīgi iesvētīs ekumēniskā dievkalpojuma laikā.

Atpakaļ

INFORMĀCIJA