Latvijas Republikas Prokuratūra

Paziņojumi presei

Publicēts 10/06/2020

Tiesai nodod lietu par valsts amatpersonu nolaidību

Ģenerālprokuratūras Krimināltiesiskā departamenta Sevišķi svarīgu lietu izmeklēšanas nodaļas prokurors nosūtījis Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesai krimināllietu divu personu  apsūdzībā pēc Krimināllikuma 319.panta trešās daļas par valsts amatpersonas aiz nolaidības neizdarītām darbībām, kuras tai pēc uzlikta uzdevuma jāizdara, lai novērstu kaitējumu valsts varai, ja ar to izraisītas smagas sekas.

Saskaņā ar apsūdzību divas bijušās valsts amatpersonas nolaidīgi pildījušas savus amata pienākumus, kā rezultātā Saeimas telpu pārplānošanas būvdarbus, kuru mērķis bija ieviest specifiskas drošības prasības, veica komersanti, kuriem nebija izsniegts industriālās drošības sertifikāts. Tā rezultātā tika ne vien ievērojami apdraudētas valsts varas intereses, bet arī iestājušās smagas sekas – nodarīts mantiskais zaudējums Latvijas Republikai Saeimas personā 251 847 EUR apmērā.

 

 

Prokuratūra norāda, ka neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek konstatēta Kriminālprocesa likumā noteiktajā kārtībā.

 

 

 

Laura Majevska

 

Latvijas Republikas Prokuratūras

Preses sekretāre

Tālr.:67044444; Mob.tālr.:27044444

E-pasts: Laura.Majevska@lrp.gov.lv

 

Atpakaļ

INFORMĀCIJA