Latvijas Republikas prokuratūra

Teksta izmērs

  • 100%
  • 150%
  • 200%

Kontrasts

Paziņojumi presei

Publicēts 29/01/2020

Personas Liepājā tiesās par izvairīšanos no nodokļu nomaksas lielā apmērā

Liepājas prokuratūras prokurore tiesai nosūtījusi krimināllietu trīs personu apsūdzībā par izvairīšanos no nodokļu nomaksas. Viņi nodarīja zaudējumus valstij lielā apmērā par kopējo summu 260 454 EUR. Noziedzīgās darbības veiktas laika posmā no 2014. gada līdz 2016. gadam.

Viens no apsūdzētajiem bija atbildīgs par kapitālsabiedrības grāmatvedības kārtošanu, maksājamo nodokļu summu aprēķinu un nodokļu nomaksu. Viņš uzrunāja divus savus paziņas, lai kopīgi izvairītos no PVN nomaksas, proti, viņi vienojās, ka iegādāsies uzņēmumus, kas reģistrēti VID pievienotās vērtības nodokļa maksātāju reģistrā, un to vārdā parakstīs fiktīvus līgumus un pavadzīmes par metāla izstrādājumu piegādi, lai gan piegādi faktiski neveiks. Šādā veidā tika slēgti līgumi par dažādu sakausējuma lietņu un metālu izstrādājumu pirkšanu un pārdošanu, lai gan preces netika piegādātas.

Apzināti sniedzot nepatiesu informāciju nodokļu deklarācijās, visi trīs apsūdzētie organizētā grupā izvairījās no nodokļu nomaksas 260 454 EUR apmērā, nodarot valstij zaudējumus lielā apmērā.

Personas apsūdzētas pēc Krimināllikuma 218.panta trešās daļas.

Lieta nodota izskatīšanai Kurzemes rajona tiesai.

 

Prokuratūra norāda, ka neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek konstatēta Kriminālprocesa likumā noteiktajā kārtībā.

 

 

 

Laura Majevska

 

Latvijas Republikas Prokuratūras
Preses sekretāre
Tālr.:67044444; Mob.tālr.:27044444
E-pasts: Laura.Majevska@lrp.gov.lv

Atpakaļ