Latvijas Republikas prokuratūra

Teksta izmērs

  • 100%
  • 150%
  • 200%

Kontrasts

Paziņojumi presei

Publicēts 18/03/2020

Divas personas tiesās par personas nelikumīgu brīvības atņemšanu

Rīgas pilsētas Centra rajona prokuratūras prokurors tiesai nosūtījis krimināllietu divu vīriešu apsūdzībā par prettiesiskām darbībām, atņemot kādai personai iespēju brīvi noteikt savu atrašanās vietu, tas ir, nelikumīgu brīvības atņemšanu, personu grupā pēc iepriekšējas vienošanās, nodarot viņam fiziskas ciešanas.

Saskaņā ar apsūdzību 2019. gada jūlija beigās abi apsūdzētie, no kuriem viens bija Rīgas pašvaldības policijas inspektors ārpus darba laika, Rīgas centrā, saistībā ar cietušā parādsaistībām, piegāja pie cietušā un pielietoja fizisku spēku, iesitot viņam pa galvu, satvēra viņu un pret viņa gribu iesēdināja automašīnā, lai brauktu pēc naudas viņa parāda atmaksai. Atrodoties automašīnā, cietušais tika ieslēgts tajā un turēts, tādējādi izslēdzot viņa iespēju pretoties pret viņu vērstajām prettiesiskajām darbībām. Apsūdzētie cietušo aizveda uz mežu un lika nokrāsot savu ķermeni ar iepriekš speciāli šim nolūkam iegādāto briljantzaļā spirta šķīdumu. Pēc tam, neskatoties uz karstajiem laikapstākļiem un to, ka automašīnas bagāžas nodalījums nav paredzēts cilvēku pārvadāšanai, viņi cietušajam lika iekāpt automašīnas bagāžas nodalījumā un ilgāku laiku vadāja pa Rīgu, tādā veidā nodarot cietušajam fiziskas ciešanas. Tādējādi abu apsūdzēto prettiesisko darbību rezultātā cietušajam tika atņemta iespēja brīvi noteikt savu atrašanās vietu, pakļaujot viņu fiziskām ciešanām.

Abas personas apsūdzētas pēc Krimināllikuma 152. panta otrās daļas.

Lieta nodota izskatīšanai Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesai.

 

Prokuratūra norāda, ka neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek konstatēta Kriminālprocesa likumā noteiktajā kārtībā.

 

 

 

 

Laura Majevska

 

Latvijas Republikas Prokuratūras

Preses sekretāre

Tālr.:67044444; Mob.tālr.:27044444

E-pasts: Laura.Majevska@lrp.gov.lv

 

 

Atpakaļ

INFORMĀCIJA