Latvijas Republikas Prokuratūra

Paziņojumi presei

Publicēts 09/08/2019

IDB amatpersonu tiesās par kukuļa pieprasīšanu

Rīgas tiesas apgabala prokuratūras prokurors Aldis Lasmanis tiesai nodevis krimināllietu, kurā pie kriminālatbildības saukts Iekšējā drošības biroja vecākais inspektors par kukuļa pieprasīšanu vismaz 26 000 EUR apmērā no juridiskas personas pārstāvja.

Saskaņā ar apsūdzību notikumi risinājās 2018. gada nogalē un 2019. gada sākumā, kad apsūdzētais, izmantojot savu dienesta stāvokli, piedāvāja juridiskās personas pārstāvim palīdzēt atgūt parādu no kādas citas juridiskas personas, pieprasot kukuli lielā apmērā. Persona atteicās dot kukuli. Turklāt Iekšējā drošības biroja vecākais inspektors izdarīja arī sagatavošanos starpniecībai kukuļošanā.

Ar šādām savām noziedzīgām darbībām, apsūdzētais izdarīja noziedzīgu nodarījumu, kas paredzēts  Krimināllikuma 320.panta trešajā daļā un Krimināllikuma 15.panta trešajā daļā un 322.panta otrajā daļā.

Lieta nodota izskatīšanai Rīgas pilsētas Latgales priekšpilsētas tiesai.      

 

Prokuratūra norāda, ka neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek konstatēta Kriminālprocesa likumā noteiktajā kārtībā.

 

 

 

 

Laura Majevska

 

Latvijas Republikas Prokuratūras
Preses sekretāre
Tālr.:67044444; Mob.tālr.:27044444
E-pasts: Laura.Majevska@lrp.gov.lv

Atpakaļ

INFORMĀCIJA