Latvijas Republikas Prokuratūra

Paziņojumi presei

Publicēts 08/08/2019

Divus vīriešus tiesās par izspiešanu, izmantojot draudus

Balvu rajona prokuratūras prokurore Zinaida Pančenko tiesai nodevusi krimināllietu, kurā divas personas apsūdzētas par izspiešanu personu grupā. Naudas izspiešana notikusi, piedraudot cietušajam izrēķināties ar viņa ģimeni.

Saskaņā ar lēmumu abi apsūdzētie 2018. gada decembrī Balvu novadā, izmantojot informāciju, kas viņiem bija zināma par kādu personu, nolēma pieprasīt naudu. Viņi zvanīja cietušajam, izlikās par cilvēku, kurš it kā cietušā dēļ sēdējis cietumā un pieprasīja 1300 EUR. Pretējā gadījumā apsūdzētie izteica draudus izrēķināties ar cietušo, viņa ģimeni un īpašumu. Cietušais viņiem samaksāja minēto nauda summu. Šī gada sākumā apsūdzētie vēlreiz izteica draudus un pieprasīja minētajam vīrietim 800 EUR, taču cietušais, baidoties par savu un tuvinieku dzīvību, kā arī uztverdams draudus kā reālus, paziņoja par notikušo policijai.

Personas apsūdzētas par diviem noziedzīgiem nodarījumiem, kas paredzēti Krimināllikuma 183.panta otrajā daļā.

Lieta nodota izskatīšanai Rēzeknes tiesai.

 

 

Prokuratūra norāda, ka neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek konstatēta Kriminālprocesa likumā noteiktajā kārtībā.

 

 

 

Laura Majevska

 

Latvijas Republikas Prokuratūras
Preses sekretāre
Tālr.:67044444; Mob.tālr.:27044444
E-pasts: Laura.Majevska@lrp.gov.lv

Atpakaļ

INFORMĀCIJA