Latvijas Republikas Prokuratūra

Paziņojumi presei

Publicēts 23/05/2019

Bijušajam Daugavpils vicemēram par kukuļa ņemšanu piespriež trīsarpus gadus cietumā

2019.gada 22.maijā Zemgales rajona tiesa pasludināja spriedumu krimināllietā, kas 2018.gada 8.maijā izdalīta no tā dēvētās “Daugavpils siltumtīklu” krimināllietas un 2018.gada 18.maijā nodota izskatīšanai tiesai.

Ar šo spriedumu bijušais Daugavpils pilsētas domes deputāts atzīts par vainīgu par kukuļa 60 000 EUR apmērā pieņemšanā 2013.gada 1.februārī, t.i., par Krimināllikuma 320.panta ceturtajā daļā paredzēto noziedzīgo nodarījumu. Savukārt viena privātpersona atzīta par vainīgu par šī kukuļa nodošanu, t.i., par Krimināllikuma 323.panta otrajā daļā paredzēto noziedzīgo nodarījumu.

Bijušajam Daugavpils pilsētas domes deputātam piemērota brīvības atņemšana uz trim gadiem un sešiem mēnešiem, kā arī tiesību atņemšana ieņemt valsts amatpersonas amatus valsts un pašvaldības iestādēs un uzņēmumos uz trim gadiem un policijas kontrole uz vienu gadu. Savukārt privātpersonai piemērota brīvības atņemšana uz diviem gadiem un diviem mēnešiem.

Turklāt vienlaikus ar šo spriedumu Zemgales rajona tiesa pieņēma divus blakus lēmumus, nodot krimināllietas izskatīšanas laikā iegūtās ziņas Valsts policijai jautājuma izlemšanai par kriminālprocesa uzsākšanu pret diviem lieciniekiem par apzināti nepatiesu liecību sniegšanu.

Spriedums nav stājies spēkā un ir pārsūdzams likumā noteiktajā kārtībā.

 

Laura Majevska

Latvijas Republikas Prokuratūras
Preses sekretāre
Tālr.:67044444; Mob.tālr.:27044444
E-pasts: Laura.Majevska@lrp.gov.lv

Atpakaļ

INFORMĀCIJA