Latvijas Republikas Prokuratūra

Paziņojumi presei

Publicēts 24/05/2019

Apsūdz divas personas par kontrabandas cigarešu ražošanu, glabāšanu un pārvadāšanu lielā apmērā

Organizētās noziedzības un citu nozaru specializētās prokuratūras prokurors cēlis apsūdzības divām personām par nelikumīgu cigarešu uzglabāšanu un pārvadāšanu lielā apmērā organizētā grupā. Viens no viņiem izsludināts meklēšanā.

Saskaņā ar apsūdzību 2017. gada septembrī divi vīrieši vienojās ar kādu izmeklēšanā nenoskaidrotu personu Dānijā nelikumīgi ražot, pārvietot, uzglabāt un realizēt tabakas izstrādājumus Latvijā. Abi apsūdzētie kāda uzņēmuma legālā cigarešu ražotnē nelikumīgi saražoja un glabāja 7 110 380 cigaretes “Richman” bez akcīzes nodokļa markām 1 137 660 EUR apmērā. Daļu cigarešu viņi pārveda uz kādu noliktavu Rīgā. Tad abi 1 140 000 cigaretes 182 400 EUR vērtībā ielika kravas automašīnā un nodeva kriminālprocesā neiesaistītam šoferim pārvadāšanai uz Dāniju. Kontrabandas cigaretes tika aizvestas līdz Zviedrijai, kur kravu aizturēja muitas darbinieki.

Tādā veidā Latvijas Republikai tika nodarīts zaudējums 142 560 EUR apmērā nenomaksāto nodokļu veidā.

Apsūdzētās personas izdarīja noziedzīgus nodarījumus, kas paredzēti Krimināllikuma 221.panta trešajā daļā un Krimināllikuma 190.panta trešajā daļā. Uzsākts process arī par piespiedu ietekmēšanas līdzekļa piemērošanu juridiskajai personai.

Lietā turpinās pirmstiesas izmeklēšana.

 

 Prokuratūra norāda, ka neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek konstatēta Kriminālprocesa likumā noteiktajā kārtībā.

 

 

 

Laura Majevska

Latvijas Republikas Prokuratūras
Preses sekretāre
Tālr.:67044444; Mob.tālr.:27044444
E-pasts: Laura.Majevska@lrp.gov.lv

Atpakaļ

INFORMĀCIJA