Latvijas Republikas Prokuratūra

Paziņojumi presei

Publicēts 13/11/2017

Prokuratūra tiesai nodod krimināllietu, kur autovadītājam atrodoties narkotisko vielu ietekmē tika izraisīts ceļu satiksmes negadījums, kā rezultātā cietušais mira

2017.gada 10.novembrī Rīgas Autotransporta prokuratūras prokurors tiesai nosūtījis krimināllietu, kurā tiek apsūdzēts, kāds gados jauns vīrietis, kurš vadīja transportlīdzekli bez transportlīdzekļa vadīšanas tiesībām, atrodoties narkotisko vielu ietekmē un kurš bēgot no policijas, notrieca gājēju, kā rezultātā cietušais notikuma vietā mira.

Saskaņā ar lēmumu par krimināllietas nodošanu tiesai, apsūdzētais vīrietis vadīja transportlīdzekli, ar kuru brauca pa Brīvības ielu, Rīgā bez transportlīdzekļa vadīšanas tiesībām, atrodoties narkotisko vielu ietekmē un pārkāpjot apdzīvotā vietā noteikto atļauto maksimālo braukšanas ātrumu 50km/h, vadīja transportlīdzekli ar braukšanas ātrumu, kas nebija mazāks par 70 km/h, savlaicīgi nepamanīja gājēju, kurš krustojumā šķērsoja ielu, nesamazināja braukšanas ātrumu, kā rezultātā notrieca gājēju, kurš no gūtajiem miesas bojājumiem ceļu satiksmes negadījuma vietā mira.

Pēc ceļu satiksmes negadījuma izraisīšanas apsūdzētais neapstājās un nepalika negadījuma vietā, nedarīja visu iespējamo, lai cietušajam sniegtu pirmo palīdzību, neizsauca neatliekamo medicīnisko palīdzību, par negadījumu nepaziņoja policijai un turpināja bēgt no policijas.

Kā arī apsūdzētais vīrietis neatļauti iegādājās marihuānu, kuru neatļauti glabāja automašīnas salona cimdu nodalījumā līdz brīdim, kad tika aizturēts pēc ceļu satiksmes negadījuma izraisīšanas.

Apsūdzētais pie kriminālatbildības saukts pēc Krimināllikuma 262.panta ceturtās daļas, 262.1 panta otrās daļas, 253.2 panta pirmās daļas un 253.panta pirmās daļas.

Lieta izskatīšanai nodota Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesai.

 

Prokuratūra norāda, ka neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek konstatēta Kriminālprocesa likumā noteiktajā kārtībā.

 

 

Aiga Eiduka
Latvijas Republikas Prokuratūras
Ģenerālprokuratūras
Preses sekretāre
Tālrunis: 67044444, 27044444
e-pasts: Aiga.Eiduka@lrp.gov.lv
Adrese: Kalpaka bulvāris 6, Rīga, LV-1801
www.lrp.gov.lv

Atpakaļ

INFORMĀCIJA