Latvijas Republikas Prokuratūra

Aktualitātes

Publicēts 10/08/2017
Drukāt

Prokuratūra tiesai nodevusi krimināllietu par kanabisa neatļautu sēšanu, audzēšanu un glabāšanu lielā apmērā realizācijas nolūkā

2017. gada 10. augustā Narkotiku nelikumīgas aprites noziegumu izmeklēšanas prokuratūras prokurors tiesai nodevis krimināllietu vienas personas apsūdzībā pēc Krimināllikuma 256. panta otrās daļas un Krimināllikuma 253.-1 panta trešās daļas.

Saskaņā ar lēmumu par krimināllietas nodošanu tiesai apsūdzētais savā dzīvoklī iesēja puķupodos iegādāto bīstamo narkotisko vielu kanabisu (marihuāna), izaudzējot 40  kanabisa saturošus augus, kas kopā veidoja vairāk nekā astoņus kilogramus nežāvēta kanabisa.

Turklāt vīrietis savā dzīvesvietā glabāja teju piecus kilogramus izžāvēta kanabisa.

Minētās narkotiskās vielas lielā apmērā, kas neatļauti glabātas apsūdzētā dzīvesvietā, 2017. gada 12. janvārī kratīšanas laikā atrada un izņēma Valsts policijas darbinieki.

Apmērs, sākot ar kuru kanabisa daudzumi atzīstami par lieliem, izžāvētai marihuānai ir virs 100 gramiem, nežāvētai marihuānai – virs viena kilograma.

Narkotiku nelikumīgas aprites noziegumu izmeklēšanas prokuratūra piebilst, ka konkrētais gadījums ir viens no pēdējā laika lielākajiem atklātajiem noziedzīgajiem nodarījumiem, kas saistīti ar minētās vielas apriti.

Lieta izskatīšanai nodota Rīgas pilsētas Latgales priekšpilsētas tiesai.

Prokuratūra norāda, ka neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek konstatēta Kriminālprocesa likumā noteiktajā kārtībā.

 

Kristīne Sutugina

Latvijas Republikas Prokuratūras
Ģenerālprokuratūras
Preses sekretāre
Adrese: Kalpaka bulvāris 6, Rīga, LV-1801
Tālrunis: 67044444, 27044444
e-pasts: Kristine.Sutugina@lrp.gov.lv

Atpakaļ

INFORMĀCIJA