Latvijas Republikas prokuratūra

Teksta izmērs

  • 100%
  • 150%
  • 200%

Kontrasts

Aktualitātes

Publicēts 12/01/2017

Par Noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas novēršanas dienesta pagājušā gada apkopotajiem darba rezultātiem

Noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas novēršanas dienests (turpmāk tekstā – Kontroles dienests) skaidro, ka 2016. gadā dažādām tiesību aizsardzības iestādēm jautājuma izlemšanai par kriminālprocesa uzsākšanu nosūtīts 231 materiāls, tajā skaitā 211 materiāli pēc Krimināllikuma 195. panta par noziedzīgi iegūto līdzekļu legalizāciju.

Pērn Kontroles dienests izdevis 252 rīkojumus un iesaldējis noziedzīgi iegūtus līdzekļus vairāk nekā 36 miljonu eiro apmērā. 2015. gadā tie bija 21 miljons eiro apmērā.

Atzīmējams, ka 126 gadījumos šī uzdevuma izpilde bija sarežģīta, jo noziedzīgi iegūti līdzekļi bija sajaukti ar legāli iegūtajiem līdzekļiem.

Finanšu policijas pārvaldei par ļaunprātīgu izvairīšanos no nodokļu nomaksas tika nosūtīti 55 materiāli, no kuriem, izvērtējot 44 materiālos esošo informāciju, izdevās atrast un iesaldēt finanšu līdzekļus, kuri tika izmantoti dažādās Pievienotā vērtības nodokļa shēmās.

Kontroles dienests atklājis arī sešus liela apmēra Eiropas Savienības fondu izkrāpšanas gadījumus, par kuriem apkopotā informācija nosūtīta izskatīšanai Valsts policijai.

 

Viesturs Burkāns

Noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas
Novēršanas dienesta priekšnieks

Atpakaļ