Latvijas Republikas Prokuratūra

Aktualitātes

Publicēts 16/11/2017

Par dubultslepkavību Juglā tiesa apsūdzētajam piemēro mūža ieslodzījumu

2017.gada 13.novembrī Vidzemes priekšpilsētas tiesa slēgtā tiesas sēdē, izskatīdama krimināllietu, kurā par seksuālu vardarbību pret personu, kas nav sasniegusi sešpadsmit gadu vecumu un tās nonāvēšanu, kā arī mazgadīgā mātes nonāvēšanu apsūdzēts kāds vīrietis, nosprieda sodīt viņu ar mūža ieslodzījumu ar probācijas uzraudzību uz trīs gadiem bez mantas konfiskācijas.

Saskaņā ar 2017. gada 30. maija Rīgas tiesas apgabala prokuratūras prokurores lēmumu par krimināllietas nodošanu tiesai, vīrietis apsūdzēts par seksuālu vardarbību pret personu, kas nav sasniegusi sešpadsmit gadu vecumu un tās nonāvēšanu, apzinoties, ka persona ir bezpalīdzības stāvoklī, lai noslēptu pret personu vērsto seksuālo noziegumu un minētās personas mātes slepkavību, nolūkā slēpt citus noziedzīgus nodarījumus. Norādītās noziedzīgās darbības apsūdzētais īstenoja 2016. gada augustā, atrodoties Juglas mikrorajonā.

Apsūdzētais pie kriminālatbildības saukts pēc Krimināllikuma 160. panta sestās daļas, 117. panta 2. punkta un 8. punkta, 117. panta 6. punkta un 8. punkta.

Turklāt apsūdzētais izdarīja noziedzīgu nodarījumu, kas paredzēts Krimināllikuma 180. panta pirmajā daļā un 14 noziedzīgus nodarījumus, kas paredzēti Krimināllikuma 193. panta otrajā daļā.

 

Prokuratūra norāda, ka neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek konstatēta Kriminālprocesa likumā noteiktajā kārtībā.

 

 

 

Aiga Eiduka
Latvijas Republikas Prokuratūras
Ģenerālprokuratūras
Preses sekretāre
Tālrunis: 67044444, 27044444
e-pasts: Aiga.Eiduka@lrp.gov.lv
Adrese: Kalpaka bulvāris 6, Rīga, LV-1801

 

 

Atpakaļ

INFORMĀCIJA