Latvijas Republikas prokuratūra

Teksta izmērs

  • 100%
  • 150%
  • 200%

Kontrasts

Aktualitātes

Publicēts 14/12/2017

Iesaistoties starptautiskā operācijā, Muitas policijas pārvalde sadarbībā ar Latvijas prokuratūras pārstāvniecību Eirojustā aiztur cigarešu kontrabandistus

Valsts ieņēmumu dienesta Muitas policijas pārvaldes un Eiropas Savienības Tiesiskās sadarbības vienības (Eurojust) koordinētu pasākumu ietvaros 2017.gada novembra beigās Latvijā un Nīderlandē vienlaikus veikto procesuālo darbību rezultātā par cigarešu kontrabandu tika aizturēti divi Latvijas Republikas pilsoņi.

Kopīgās procesuālās darbības tika īstenotas, pamatojoties uz Vācijā uzsāktu kriminālprocesu. Sadarbojoties Muitas policijas pārvaldes un Hamburgas Muitas izmeklēšanas biroja amatpersonām, Latvijā tika veiktas septiņas kratīšanas Rīgā, Auces novadā, Balvos un Līvānos. Kratīšanu laikā tika izņemti dažādi dokumenti un citi ar Vācijā izmeklējamu noziedzīgu nodarījumu saistīti priekšmeti.

Sadarbībā ar Valsts policiju tika aizturēti divi Latvijas Republikas pilsoņi, attiecībā uz kuriem Vācijā ir izdots apcietināšanas orderis.

Eurojust koordinētie izmeklēšanas pasākumi tika uzsākti par 2015.gada decembrī Vācijā izdarītu noziedzīgu nodarījumu, kad Lībekā Trāvemindes ostā tika aizturēts Latvijā reģistrēts kravas automobilis, kurā atklāja 9,36 miljonus kontrabandas cigarešu “L&M Red” bez akcīzes markām, ar uzrakstu “duty free” un brīdinošiem norādījumiem angļu valodā. Kravas pavaddokumentos bija informācija, ka kravā atrodas 26 paletes ar iespiedtehnikas precēm/papīriem, ko bija paredzēts no Latvijas nogādāt uz kādu uzņēmumu Nīderlandē. Veicot izņemto cigarešu ekspertīzi, tika konstatēts, ka cigaretes ir viltotas un to izcelsmes vieta nav zināma.

Saskaņā ar Vācijas Federatīvās Republikas tiesību aktiem aprēķinātā nenomaksāto nodokļu kopsumma ir gandrīz 2 miljoni eiro.

Atpakaļ