Latvijas Republikas Prokuratūra

Teksta izmērs

  • 100%
  • 150%
  • 200%

Kontrasts

Paziņojumi presei

Publicēts 01/07/2016

Prokuratūra tiesai nodod krimināllietu par divu apzināti nepatiesu maksātnespējas pieteikumu iesniegšanu tiesā un krāpšanas mēģinājumiem lielā apmērā

2016. gada jūnija otrajā pusē Finanšu un ekonomisko noziegumu izmeklēšanas prokuratūras prokurors tiesai nodevis krimināllietu, kurā pie kriminālatbildības saukta kāda grants un smilts karjera izstrādes uzņēmuma pilnvarota persona – prokūrists, kurš 2014. gada 19. jūnijā Ogres rajona tiesai bija iesniedzis apzināti nepatiesu pieteikumu par kāda cita uzņēmuma maksātnespējas procesa ierosināšanu un pasludināšanu. Apsūdzētā persona, tostarp tiesai iesniedza ar viņa parakstu apliecinātu pārstāvētā uzņēmuma rēķina kopiju, kurā bija norādītas patiesībai neatbilstošas ziņas, tādējādi izdarot viltota dokumenta izmantošanu.

Ogres rajona tiesa ar 2014. gada 21. jūlija spriedumu nosprieda prokūrista iesniegto pieteikumu par minētā uzņēmuma maksātnespējas procesa pasludināšanu atzīt par nepamatotu un to noraidīt.

Ar šādām darbībām apsūdzētā persona, mēģinot, panākt minētā uzņēmuma maksātnespēju, kas pamatota ar viltotajā rēķinā norādītajām nepatiesajām ziņām, mēģināja ar viltu izkrāpt no uzņēmuma neeksistējošu parādu 75 tūkstošus eiro apmērā.

Bez tam apsūdzētā persona tā paša gada 19. jūnijā, būdama jau norādītā uzņēmuma prokūrists, Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesai iesniedza maksātnespējas procesa pieteikumu pret parādnieku – vēl kādu citu uzņēmumu, lūdzot atzīt minētā uzņēmuma maksātnespēju

Arī šajā gadījumā prokūrists tiesai iesniedza rēķina kopiju, kurā bija norādītas patiesībai neatbilstošas ziņas. Tādējādi apsūdzētā persona mēģināja ļaunprātīgi īstenot maksātnespējas procesa mērķi, lai maksātnespējas procesa laikā, iegūtu prasījuma tiesības 75 tūkstošu eiro apmērā.

2014. gada 25. augustā minētā persona maksātnespējīga uzņēmuma administratoram iesniedza kreditora prasījumu 75 tūkstošu eiro apmērā. Maksātnespējīga uzņēmuma administrators, konstatējot, ka apsūdzētais nevar pierādīt prasījuma pamatojumu, pērnā gada martā prasījumu atzina par nepamatotu.

Ar šādām darbībām apsūdzētais, panākot uzņēmuma maksātnespēju, pamatojoties uz viltotu grants un smilts karjera izstrādes uzņēmuma rēķina kopijā norādīto nepatiesu ziņu pamata, mēģināja no uzņēmuma izkrāpt 75 tūkstošus eiro.

Saskaņā ar lēmumu par krimināllietas nodošanu tiesai apsūdzētā persona pie kriminālatbildības saukta pēc Krimināllikuma 275. panta otrās daļas, Krimināllikuma 214. panta otrās daļas, Krimināllikuma 177. panta trešās daļas un Krimināllikuma 15. panta ceturtās daļas.

Lieta izskatīšanai nodota Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesai.

 

Prokuratūra norāda, ka neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek konstatēta Kriminālprocesa likumā noteiktajā kārtībā.

 

Kristīne Sutugina

Latvijas Republikas Prokuratūras
Ģenerālprokuratūras
Preses sekretāre
Adrese: Kalpaka bulvāris 6, Rīga, LV-1801
Tālrunis: 67044444, 27044444
e-pasts: Kristine.Sutugina@lrp.gov.lv

Atpakaļ

INFORMĀCIJA