Latvijas Republikas Prokuratūra

Paziņojumi presei

Publicēts 08/07/2016

Prokuratūra tiesai nodevusi krimināllietu par tabakas izstrādājumu nelikumīgu uzglabāšanu lielā apmērā, kā arī to nelikumīgas pārvietošanas organizēšanu un vadīšanu

Šā gada 30. jūnijā Finanšu un ekonomisko noziegumu izmeklēšanas prokuratūras prokurors tiesai nodevis krimināllietu, kurā apsūdzēta persona par tabakas izstrādājumu nelikumīgu uzglabāšanu lielā apmērā, kā arī par tabakas izstrādājumu nelikumīgas pārvietošanas (pārvadāšanas) lielā apmērā organizēšanu un vadīšanu.

Apsūdzētais vīrietis, realizējot savu noziedzīgo nodomu, vienojās par vairāku angāru īri nolūkā tajos nelikumīgi uzglabāt tabakas izstrādājumus. Apsūdzētais no pirmstiesas izmeklēšanā nenoskaidrotas personas nelikumīgi iegādājās un nelikumīgi uzglabāja tabakas izstrādājumus - 4880440 cigarešu bez Latvijas Republikas un citas valsts akcīzes nodokļa markām, kuru kopējā vērtība ir 633871,55 euro. Turklāt apsūdzētais vīrietis organizēja un vadīja tabakas izstrādājumu nelikumīgu pārvietošanu (pārvadāšanu) - 3520000 cigarešu “Prince” bez Latvijas Republikas un citas valsts akcīzes nodokļa markām, kuru kopējā vērtība ir 457177,60 euro.

Tādējādi apsūdzētais ar savām darbībām valstij nodarīja zaudējumu nenomaksātā akcīzes nodokļa veidā 417765,66 euro apmērā, tas ir, lielā apmērā.

Saskaņā ar lēmumu par krimināllietas nodošanu tiesai apsūdzība uzrādīta par noziedzīgiem nodarījumiem, par kuriem atbildība paredzēta Krimināllikuma 221. panta trešajā daļā.

Lieta nodota Rīgas pilsētas Latgales priekšpilsētas tiesai.

Prokuratūra norāda, ka neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr tās vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek konstatēta Kriminālprocesa likumā noteiktajā kārtībā.

 

Una Rēķe

Latvijas Republikas Prokuratūras
Ģenerālprokuratūras
Sabiedrisko attiecību speciāliste
Adrese: Kalpaka bulvāris 6, Rīga, LV-1801
Tālrunis: 67044586, 27008423
e-pasts: Una.Reke@lrp.gov.lv

Atpakaļ

INFORMĀCIJA