Latvijas Republikas Prokuratūra

Paziņojumi presei

Publicēts 22/05/2014

Tiesai nodota lieta vienošanās procesā par uzbrukumu varas pārstāvim

2014.gada 20.maijā Rīgas pilsētas Ziemeļu rajona prokuratūras prokurore tiesai nodevusi krimināllietu vienošanās procesā, kurā apsūdzēts vīrietis par uzbrukumu varas pārstāvim sakarā ar tā likumisku dienesta darbību un tīši nodarīja viņam vidēji smagus miesas bojājumus.

Saskaņā ar vienošanās protokolu, laikā kad Valsts policijas darbinieks pildot dienesta pienākumus, pēc medicīniskās pārbaudes alkohola ietekmes noteikšanas pavadīja apsūdzēto vīrieti uz dienesta automašīnu, lai nogādātu viņu Valsts policijas iecirknī un sastādītu administratīvā pārkāpuma protokolu, apsūdzētais, būdams dusmīgs un agresīvs, uzbruka varas pārstāvim, draudēja ar fizisku izrēķināšanos un lietoja necenzētus vārdus. Pēc kā, apsūdzētais, saķēra Valsts policijas darbinieka rokas pirkstus un spēcīgi nolieca tos uz leju, nodarot cietušajam vidēja smaguma miesas bojājumus.

Apsūdzētā persona pie kriminālatbildības saukta pēc Krimināllikuma 126.panta otrās daļas 1.punkta un 269.panta pirmās daļas.

Lieta nosūtīta Rīgas pilsētas Ziemeļu rajona tiesai vienošanās apstiprināšanai, kur prokurore lūdz sodīt vainīgo ar naudas sodu.

 

Prokuratūra norāda, ka neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek konstatēta Kriminālprocesa likumā noteiktajā kārtībā.

 

 

 

 

Aiga Šēnberga
Latvijas Republikas Prokuratūras
Ģenerālprokuratūras
Preses sekretāre
Adrese: Kalpaka bulvāris 6, Rīga, LV-1801
Tālrunis: 67044444, 27044444
e-pasts: Aiga.Senberga@lrp.gov.lv

 

Atpakaļ

INFORMĀCIJA