Latvijas Republikas Prokuratūra

Paziņojumi presei

Publicēts 17/07/2014

Tiesai nodota lieta par slepkavību un zādzības izdarīšanu

Šā gada 14.jūlijā Ludzas rajona prokuratūras prokurors tiesai nodevis krimināllietu, kurā par slepkavību un zādzības nelielā apmērā izdarīšanu apsūdzētas divas personas.

Saskaņā ar lēmumu par krimināllietas nodošanu tiesai, apsūdzētās personas, būdamas alkohola ietekmē, ieradās pie cietušā mājās un iepriekš izraisīta strīda rezultātā ar cietušo, viens no apsūdzētajiem, dusmu vadīts, nolēma cietušo noslepkavot. Viena no apsūdzētajām personām palika gaidīt pie mājas, bet otra apsūdzētā persona paņēma uz galda esošo tukšo stikla pudeli un spēcīgi iesita cietušajam pa galvu, kā rezultātā pudele saplīsa. Tad apsūdzētais turpināja sist cietušo gan ar dūrēm, gan ar kājām. No nodarītajiem miesas bojājumiem iestājās cietušā nāve. Apsūdzētie ejot prom no cietušā mājas paņēma mobilo telefonu, segas pārvalkus un spilvendrānu par kopējo vērtību vairāk nekā 68 EUR apmērā.

Viena no apsūdzētajām personām pie kriminālatbildības saukta pēc Krimināllikuma 116.panta un 180.panta pirmās daļas savukārt otra apsūdzētā persona pie kriminālatbildības saukta pēc Krimināllikuma 180.panta pirmās daļas.

Lieta nodota Ludzas rajona tiesai.

 

Prokuratūra norāda, ka neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek konstatēta Kriminālprocesa likumā noteiktajā kārtībā.

 

 

 

Aiga Šēnberga
Latvijas Republikas Prokuratūras
Ģenerālprokuratūras
Preses sekretāre
Adrese: Kalpaka bulvāris 6, Rīga, LV-1801
Tālrunis: 67044444, 27044444
e-pasts: Aiga.Senberga@lrp.gov.lv

 

Atpakaļ

INFORMĀCIJA