Latvijas Republikas Prokuratūra

Paziņojumi presei

Publicēts 04/06/2014

Tiesai nodota lieta par mācītāja piekaušanu un aplaupīšanu

Šā gada 26.maijā Aizkraukles rajona prokuratūras prokurors tiesai nodevis krimināllietu, kurā par Pļaviņu Romas Katoļu baznīcas prāvesta piekaušanu un aplaupīšanu apsūdzētas trīs personas – divi vīrieši un viena sieviete.

Saskaņā ar lēmumu par krimināllietas nodošanu tiesai, apsūdzētie sazinājās ar mācītāju un pieteica vizīti pie viņa, lai pārrunātu jautājumus saistībā ar it kā veicamajām kristībām. Kad apsūdzētie ieradās pie mācītāja, viņi mācītājam iesita pa galvu, kurš no saņemtā sitiena nokrita uz grīdas. Apsūdzētie ar elektrības vadu sasēja mācītāja rokas un kājas, kā arī ar drēbes gabalu aizsēja acis un muti. Apsūdzētie nolaupīja 2 portatīvos datorus, mobilo telefonu, maku ar naudu, baznīcas naudu kā arī automašīnu, nodarot mantisko kaitējumus vairāk nekā 7518 EUR apmērā. Nolaupīto automašīnu apsūdzētie pameta netālu no Jēkabpils un ar izsauktu taksometru aizbrauca uz Rēzekni, kur tika aizturēti.

Abi apsūdzētie vīrieši apsūdzēti arī par citiem noziedzīgiem nodarījumiem.

Apsūdzētā sieviete pie kriminālatbildības saukta pēc Krimināllikuma 176.panta trešās daļas un 193.panta ceturtās daļas, savukārt abi apsūdzētie vīrieši pie kriminālatbildības saukti pēc Krimināllikuma 143.panta pirmās daļas, 176.panta otrās un trešās daļas, 193.panta otrās un ceturtās daļas, kā arī viens no apsūdzētajiem jau papildus minētajiem pantiem pie kriminālatbildības saukts pēc Krimināllikums 180.panta pirmās daļas.

Apsūdzētajām personām piemērots drošības līdzeklis – apcietinājums.

Lieta nodota izskatīšanai Aizkraukles rajona tiesai.

 

Prokuratūra norāda, ka neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek konstatēta Kriminālprocesa likumā noteiktajā kārtībā.

 

 

 

Aiga Šēnberga
Latvijas Republikas Prokuratūras
Ģenerālprokuratūras
Preses sekretāre
Adrese: Kalpaka bulvāris 6, Rīga, LV-1801
Tālrunis: 67044444, 27044444
e-pasts: Aiga.Senberga@lrp.gov.lv

Atpakaļ

INFORMĀCIJA