Latvijas Republikas Prokuratūra

Paziņojumi presei

Publicēts 05/08/2014

Tiesai nodota krimināllieta saīsinātā procesa kārtībā

Šā gada 29.jūlijā Alūksnes rajona prokuratūras prokurore tiesai nodevusi krimināllietu par to, ka apsūdzētā persona ļaunprātīgi nepildīja nolēmumu par pagaidu aizsardzību pret vardarbību.

Saskaņā ar lēmumu krimināllietas nodošanu tiesai apsūdzība vīrietim uzrādīta par noziedzīgu nodarījumu, par kuru atbildība paredzēta Krimināllikuma 1681.pantā.

Apsūdzētais nepildīja ar Alūksnes rajona tiesas lēmumu noteiktos pagaidu aizsardzības līdzekļus pret vardarbību, proti, pienākumu atstāt konkrētu mājokli, aizliegumu atgriezties un uzturēties tajā, aizliegumu satikties ar faktisko sievu, uzturēt ar viņu fizisku vai vizuālu saskari, aizliegumu jebkurā veidā sazināties ar faktisko sievu, aizliegumu, izmantojot citu personu starpniecību, organizēt satikšanos vai jebkāda veida sazināšanos ar sievu.

Vīrietis atgriezās mājās, dzīvoja tajās, lietoja alkoholu, aicināja ciemos draugus, izteica draudus un necenzēti lamāja savu faktisko sievu, tādējādi ļaunprātīgi nepildīja nolēmumu par pagaidu aizsardzību pret vardarbību.

Lieta nodota izskatīšanai Alūksnes rajona tiesai.

 

Prokuratūra norāda, ka neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr tās vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek konstatēta Kriminālprocesa likumā noteiktajā kārtībā.

 

 

Una Rēķe

Latvijas Republikas Prokuratūras
Ģenerālprokuratūras
Sabiedrisko attiecību speciāliste
Adrese: Kalpaka bulvāris 6, Rīga, LV-1801
Tālrunis: 67044586, 27008423
e-pasts: Una.Reke@lrp.gov.lv

Atpakaļ

INFORMĀCIJA