Latvijas Republikas Prokuratūra

Teksta izmērs

  • 100%
  • 150%
  • 200%

Kontrasts

Paziņojumi presei

Publicēts 18/08/2014

Tiesai nodota krimināllieta par svešas kustamas mantas nolaupīšanu, kas saistīta ar vardarbību

Šā gada 13.augustā Rīgas pilsētas Ziemeļu rajona prokuratūras prokurore tiesai nodevusi krimināllietu par svešas kustamas mantas nolaupīšanu, kas saistīta ar vardarbību (laupīšana).

Saskaņā ar lēmumu par krimināllietas nodošanu tiesai apsūdzētajai personai apsūdzība uzrādīta par noziedzīgu nodarījumu, par kuru atbildība paredzēta Krimināllikuma 176.panta pirmajā daļā.

Apsūdzētais vīrietis, atrodoties sabiedriskajā transportā, ievēroja nepilngadīgo, kurš lietoja planšetdatoru. Sekojot nepilngadīgajam pēc tam, kad viņš bija izkāpis no autobusa, apsūdzētais satvēra cietušo aiz drēbēm un pieprasīja atdot telefonu. Cietušais, baidoties no turpmākas spēka pielietošanas un savu rīcību pakļaujot apsūdzētā gribai, atdeva vīrietim savu mobilo tālruni. Turpinot savas prettiesiskās darbības, apsūdzētais pārmeklēja nepilngadīgo un pieprasīja atdot planšetdatoru. Arī šo prasību cietušais izpildīja. Kopējā nolaupītās mantas vērtība sastāda 579,26 euro.

Lieta nodota izskatīšanai Rīgas pilsētas Ziemeļu rajona tiesai.

 

Prokuratūra norāda, ka neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr tās vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek konstatēta Kriminālprocesa likumā noteiktajā kārtībā.

 

 

Una Rēķe

Latvijas Republikas Prokuratūras
Ģenerālprokuratūras
Sabiedrisko attiecību speciāliste
Adrese: Kalpaka bulvāris 6, Rīga, LV-1801
Tālrunis: 67044586, 27008423
e-pasts: Una.Reke@lrp.gov.lv

Atpakaļ

INFORMĀCIJA