Latvijas Republikas Prokuratūra

Paziņojumi presei

Publicēts 02/10/2014

Tiesai nodota krimināllieta par slepkavību un līķa apgānīšanu

Šā gada 26.septembrī Latgales tiesas apgabala prokuratūras prokurore tiesai nodevusi krimināllietu, kurā par slepkavību un līķa apgānīšanu apsūdzētas divas personas – sieviete un vīrietis.

Viena no apsūdzētajām personām pie kriminālatbildības saukta pēc KL 117.panta 5. punkta un 185.panta otrās daļas, bet otra pēc KL 130.panta otrās daļas, 313.panta otrās daļas, 228.panta pirmās daļas, 185.panta otrās daļas, 180.panta pirmās daļas un 274.panta pirmās daļas.

Saskaņā ar celto apsūdzību personas kopīgi lietoja alkoholu, kad viņu starpā izcēlās strīds un viens no apsūdzētajiem cietušajam nodarīja vieglas pakāpes miesas bojājumus viņu sitot, bet otra apsūdzētā persona tīši, nonāvēšanas nolūkā, iedūra cietušajam deviņas reizes ar nazi dzīvībai svarīgos orgānos: kaklā, krūšu kurvī un vēderā, nodarot cietušajam smagus, dzīvībai bīstamus miesas bojājumus no kuriem iestājās cietušā nāve. Pēc tam abi apsūdzētie, darbojoties saskaņoti, aplika cietušo ar lupatām un, aplejot līķi ar viegli uzliesmojošu šķidrumu aizdedzināja to, apgānot cietušā līķi. Bez tam apsūdzētais vīrietis nolaupīja cietušā mantas un divas pases. Darbojoties saskaņoti, apsūdzētie aizdedzināja māju un aizgāja no noziedzīgu nodarījumu izdarīšanas vietas.

Lieta nodota Rēzeknes tiesai.

 

Prokuratūra norāda, ka neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr tās vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek konstatēta Kriminālprocesa likumā noteiktajā kārtībā.

 

 

Una Rēķe

Latvijas Republikas Prokuratūras
Ģenerālprokuratūras
Sabiedrisko attiecību speciāliste
Adrese: Kalpaka bulvāris 6, Rīga, LV-1801
Tālrunis: 67044586
e-pasts: Una.Reke@lrp.gov.lv

Atpakaļ

INFORMĀCIJA