Latvijas Republikas Prokuratūra

Paziņojumi presei

Publicēts 01/07/2014

Tiesai nodota krimināllieta par slepkavību, ko izdarījušas nepilngadīgas personas

Šā gada 26.jūnijā Rīgas tiesas apgabala prokuratūras prokurors tiesai nodevis krimināllietu, kurā trīs nepilngadīgas personas apsūdzētas par slepkavības izdarīšanu.

Saskaņā ar lēmumu par krimināllietas nodošanu tiesai, apsūdzētie savā starpā ir radinieki un jau iepriekš bija vienojušies par kāda vīrieša nogalināšanu un aplaupīšanu. Īstenojot savu noziedzīgo nodomu, apsūdzētie līdzi paņēma divus nažus un cirvi, un ieradās pie cietušā mājas, kur slēpās krūmos, gaidot piemērotu brīdi uzbrukuma īstenošanai. Apsūdzētie cietušajam vīrietim ar cirvja neaso galu vairākas reizes iesita pa galvu un vēderu, kā arī ar līdzpaņemto nazi iedūra vīrietim krūtīs.

Divas apsūdzētās personas pie kriminālatbildības sauktas pēc Krimināllikuma 117.panta 6.punkta un 10.punkta, savukārt viena apsūdzētā persona pie kriminālatbildības saukta pēc Krimināllikuma 20.panta ceturtās daļas, 117.panta 6.punkta un 10.punkta, 193.panta otrās daļas, 180.panta pirmās daļas un 15.panta ceturtās daļas.

 

Lieta izskatīšanai nodota Siguldas tiesai.

 

Prokuratūra norāda, ka neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek konstatēta Kriminālprocesa likumā noteiktajā kārtībā.

 

Aiga Šēnberga
Latvijas Republikas Prokuratūras
Ģenerālprokuratūras
Preses sekretāre
Adrese: Kalpaka bulvāris 6, Rīga, LV-1801
Tālrunis: 67044444, 27044444
e-pasts: Aiga.Senberga@lrp.gov.lv

Atpakaļ

INFORMĀCIJA