Latvijas Republikas Prokuratūra

Teksta izmērs

  • 100%
  • 150%
  • 200%

Kontrasts

Paziņojumi presei

Publicēts 22/09/2014

Tiesai nodota krimināllieta par slepkavības mēģinājumu

Šā gada septembrī Zemgales tiesas apgabala prokuratūras prokurors tiesai nodevis krimināllietu, kurā apsūdzēts vīrietis par slepkavību mēģinājumiem, laupīšanām, kas izdarītas lietojot šaujamieroci, un šaujamieroča iegādāšanos, glabāšanu, pārvadāšanu un nēsāšanu bez attiecības atļaujas.

Saskaņā ar lēmumu par krimināllietas nodošanu tiesai, apsūdzētais, būdams alkohola ietekmē, bruņojies ar īsstobra gludstobra medību bises apgriezni, ieradās pie cietušā dzīvoklī. Apsūdzētais vīrietis dusmās un atriebības vadīts uzbruka cietušajam, kurš tajā brīdī bija aizmidzis. Kad no sitieniem cietušais pamodās, apsūdzētais vīrietis tīši izšāva, tēmējot cietušajam galvā un trāpīja viņam ausī, vienlaicīgi cauršaujot arī istabas loga stiklu.

Tāpat apsūdzētais, būdams alkohola ietekmē, ieradās degvielas uzpildes stacijā (DUS), kur savas automašīnas bākā iepildīja degvielu un tad paņēma medību bises apgriezni un piegāja pie DUS apkalpošanas lodziņa un operatoram pieprasīja izsniegt viņam degvīnu, cigaretes un šķiltavas, piedraudot nepakļaušanās gadījumā nošaut cietušo. Pēc tam apsūdzētais ieradās kādā motelī, kur pielādēja šaujamieroci ar lodes un skrošu patronām, iegāja ēkas pirmajā stāvā – kafejnīcā, pavērsa ieroča stobru uz kafejnīcas apmeklētājiem, pavēlēja viņiem pacelt rokas, nepakļaušanās gadījumā piedraudot nošaut, pieprasīja no katra izsniegt viņam savu naudu. Kad apsūdzētais vīrietis izgāja no moteļa, viņam sekoja trīs kafejnīcas apmeklētāji, kuri centās apsūdzēto vīrieti apturēt un apsūdzētais divreiz izšāva, bet nevienam no viņiem netrāpīja.

Apsūdzētais vīrietis pie kriminālatbildības saukts pēc Krimināllikuma 15.panta ceturtās daļas un 116.panta, 143.panta pirmās daļas, 185.panta pirmās daļas, 176.panta ceturtās daļas, 15.panta ceturtās daļas un 117.panta 3.punkta, un 233.panta otrās daļas.

Lieta izskatīšanai nodota Aizkraukles rajona tiesai.

 

Prokuratūra norāda, ka neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek konstatēta Kriminālprocesa likumā noteiktajā kārtībā.

 

 

Aiga Eiduka
Latvijas Republikas Prokuratūras
Ģenerālprokuratūras
Preses sekretāre
Adrese: Kalpaka bulvāris 6, Rīga, LV-1801
Tālrunis: 67044444, 27044444
e-pasts: Aiga.Eiduka@lrp.gov.lv

Atpakaļ

INFORMĀCIJA