Latvijas Republikas Prokuratūra

Teksta izmērs

  • 100%
  • 150%
  • 200%

Kontrasts

Paziņojumi presei

Publicēts 03/06/2014

Tiesai nodota krimināllieta par šaujamieroča munīcijas iegādāšanos un glabāšanu bez attiecīgas atļaujas

Šā gada 30.maijā Vidzemes tiesas apgabala prokurors tiesai nodevis krimināllietu par šaujamieroču munīcijas iegādāšanos bez attiecīgas atļaujas, kā arī šaujamieroča munīcijas un sprāgstvielas glabāšanu bez attiecīgas atļaujas.

Šobrīd jau apsūdzētā persona laika posmā no 1990. gadu sākuma, pirmstiesas izmeklēšanā nenoskaidrotos apstākļos nelikumīgi glabāja šaujamieroču munīciju – vienu 7,65 mm Browning tipa vītņstobra šaujamieroča šaušanai derīgu patronu, vienu 7,62 mm TT tipa vītņstobra šaujamieroča šaušanai derīgu patronu, vienu 9 mm Browning tipa vītņstobra šaujamieroča šaušanai derīgu patronu, astoņas 16. kalibra patronas, kas ir gludstobra šaujamieroču munīcija un ir derīgas šaušanai, kā arī ieguva savā valdījumā, t.i., iegādājās trīs karabīnes patronas, kuras glabāja savā dzīvesvietā, kad tās kratīšanas laikā izņēma Valsts policijas darbinieki. Bez tam apsūdzētais savā dzīves vietā glabāja rūpnieciski izgatavotu F-1 tipa rokas granātas korpusu ar sprāgstvielu un vienu Krievijā rūpnieciski izgatavotu rokas granātas korpusu ar sprāgstvielu, kuras arī tika izņemtas kratīšanas laikā.

Saskaņā ar lēmumu par krimināllietas nodošanu tiesai persona apsūdzēta mazāk smaga nozieguma izdarīšanā, par kuru atbildība paredzēta Krimināllikuma 233. panta otrajā daļā.

Lieta nodota izskatīšanai Madonas rajona tiesai.

 

Prokuratūra norāda, ka neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr tās vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek konstatēta Kriminālprocesa likumā noteiktajā kārtībā.

 

Una Rēķe

Latvijas Republikas Prokuratūras
Ģenerālprokuratūras
Sabiedrisko attiecību speciāliste
Adrese: Kalpaka bulvāris 6, Rīga, LV-1801
Tālrunis: 67044586, 27008423
e-pasts: Una.Reke@lrp.gov.lv

Atpakaļ

INFORMĀCIJA