Latvijas Republikas Prokuratūra

Teksta izmērs

  • 100%
  • 150%
  • 200%

Kontrasts

Paziņojumi presei

Publicēts 22/08/2014

Tiesai nodota krimināllieta par prettiesisku personu datu iegūšanu un tam sekojošu kredītu izkrāpšanu

Šā gada 27.jūnijā Finanšu un ekonomisko noziegumu izmeklēšanas prokuratūras prokurors tiesai nodevis krimināllietu par prettiesisku personu datu iegūšanu un kredītu izkrāpšanu.

Saskaņā ar lēmumu par krimināllietas nodošanu tiesai apsūdzētajām personām apsūdzība uzrādīta par noziedzīgiem nodarījumiem, par kuriem atbildība paredzēta Krimināllikuma 193.-1 panta pirmajā daļā, 193. panta otrajā daļā, 177. panta pirmajā daļā, 180. panta pirmajā daļā, 144. panta otrajā daļā un 20. panta ceturtajā daļā.

Apsūdzētie jaunieši interneta vietnē „draugiem.lv” veica prettiesisku personu datu iegūšanu un tam sekojošu kredītu izkrāpšanu. Veicot pirmstiesas izmeklēšanu dotajā kriminālprocesā tika noskaidrots, ka izmeklējamos noziedzīgos nodarījumos kopumā ir cietušas 39 fiziskas personas un 3 juridiskās personas, kopumā divām vainīgajām personām celtas apsūdzības par 102 noziedzīgajiem nodarījumiem, līdz ar ko minētais kriminālprocess pirmstiesas izmeklēšanas gaitā tika apvienots vēl ar 22 kriminālprocesiem. Kopējais nodarītais kaitējums cietušajām personām ir vairāki tūkstoši eiro.

Lieta nodota izskatīšanai Rīgas pilsētas Zemgales priekšpilsētas tiesai.

 

Prokuratūra norāda, ka neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr tās vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek konstatēta Kriminālprocesa likumā noteiktajā kārtībā.

 

 

Una Rēķe

Latvijas Republikas Prokuratūras
Ģenerālprokuratūras
Sabiedrisko attiecību speciāliste
Adrese: Kalpaka bulvāris 6, Rīga, LV-1801
Tālrunis: 67044586, 27008423
e-pasts: Una.Reke@lrp.gov.lv

Atpakaļ

INFORMĀCIJA