Latvijas Republikas Prokuratūra

Paziņojumi presei

Publicēts 14/08/2014

Tiesai nodota krimināllieta par personu grupā pēc iepriekšējas vienošanās izdarītu zādzības mēģinājumu

Šā gada 12.augustā Alūksnes rajona prokuratūras prokurore tiesai nodevusi krimināllietu par personu grupā pēc iepriekšējas vienošanās izdarītu svešas kustamas mantas slepenas zādzības mēģinājumu, iekļūstot slēgtā teritorijā, un tīši bojājot svešu mantu.

Saskaņā ar lēmumu par krimināllietas nodošanu tiesai divām apsūdzētajām personām apsūdzība uzrādīta par noziedzīgiem nodarījumiem, par kuriem atbildība paredzēta Krimināllikuma 15. panta ceturtajā daļā, 175. panta trešajā daļā un 185. panta pirmajā daļā, bet vienai personai apsūdzība uzrādīta par noziedzīgiem nodarījumiem, par kuriem atbildība paredzēta Krimināllikuma 15.panta ceturtajā daļā un 175.panta trešajā daļā.

Apsūdzētie jaunieši, būdami alkohola ietekmē, devās uz dārzu kompleksu nolūkā zagt zemenes. Pārkāpuši sētai un pārmeklējuši teritoriju, apsūdzētie pamanīja zāles pļāvēju, kuru, nolūkā nozagt, iedarbināja ar aizdedzē atstātajām atslēgām. Divi no jauniešiem pacēla sētas žoga pinumu, tādejādi to bojājot, lai trešais jaunietis varētu izbraukt ar zāles pļāvēju no teritorijas. Nozagt zāles pļāvēju jauniešiem neizdevās, jo izbraucot aiz sētas, tam beidzās degviela un jaunieši to iestūma dīķī, bet paši no notikuma vietas aizbēga.

Lieta nodota izskatīšanai Alūksnes rajona tiesai.

    

Prokuratūra norāda, ka neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr tās vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek konstatēta Kriminālprocesa likumā noteiktajā kārtībā.

 

Una Rēķe

Latvijas Republikas Prokuratūras
Ģenerālprokuratūras
Sabiedrisko attiecību speciāliste
Adrese: Kalpaka bulvāris 6, Rīga, LV-1801
Tālrunis: 67044586, 27008423
e-pasts: Una.Reke@lrp.gov.lv

Atpakaļ

INFORMĀCIJA