Latvijas Republikas Prokuratūra

Teksta izmērs

  • 100%
  • 150%
  • 200%

Kontrasts

Paziņojumi presei

Publicēts 29/05/2014

Tiesai nodota krimināllieta par personas nonāvēšanu ar sevišķu cietsirdību

Šā gada 26.maijā Rīgas tiesas apgabala prokuratūras prokurors tiesai nodevis krimināllietu, kurā par personas tīšu nonāvēšanu, ja tā izdarīta ar sevišķu cietsirdību, apsūdzēts agrāk sešas reizes sodīts vīrietis. Šo noziedzīgo nodarījumu apsūdzētais paveica nedzēstas sodāmības laikā par iepriekš izdarītu slepkavību.

Saskaņā ar lēmumu par krimināllietas nodošanu tiesai, apsūdzētais vīrietis kopā vēl ar divām paziņām lietoja alkoholiskos dzērienus, kad starp apsūdzēto un cietušo izcēlās sadzīviska rakstura strīds. Apsūdzētais, būdams neapmierināts ar cietušā uzvedību un, būdams alkohola ietekmē, sāka sist cietušo. Pēc saņemtajiem sitieniem, cietušais neizrādīja dzīvības pazīmes, un apsūdzētais vīrietis nolēma viņu izvilkt no dzīvokļa laukā, kur ar akmeni izdarīja vairākus sitienus pa cietušā galvu, tādā veidā sašķaidot seju un galvas kausu, pēc kā iestājās cietušā nāve.

Apsūdzētais vīrietis pie kriminālatbildības saukts pēc Krimināllikuma 117.panta 4.punkta.

Savu vainu noziedzīgā nodarījuma izdarīšanā vīrietis neatzina. Šobrīd apsūdzētajam piemērots drošības līdzeklis – apcietinājums.

Lieta nodota izskatīšanai Ogres rajona tiesai.

 

Prokuratūra norāda, ka neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek konstatēta Kriminālprocesa likumā noteiktajā kārtībā.

 

 

 

Aiga Šēnberga
Latvijas Republikas Prokuratūras
Ģenerālprokuratūras
Preses sekretāre
Adrese: Kalpaka bulvāris 6, Rīga, LV-1801
Tālrunis: 67044444, 27044444
e-pasts: Aiga.Senberga@lrp.gov.lv

Atpakaļ

INFORMĀCIJA