Latvijas Republikas Prokuratūra

Paziņojumi presei

Publicēts 26/06/2014

Tiesai nodota krimināllieta par neatļautu šaujamieroču izgatavošanu, glabāšanu un pārvadāšanu pāri Latvijas valsts robežai

Šā gada jūnijā Organizētās noziedzības un citu nozaru specializētās prokuratūras prokurors tiesai nodevis krimināllietu, kurā apsūdzēti trīs vīrieši par neatļautu šaujamieroču izgatavošanu, glabāšanu un pārvadāšanu bez attiecīgas atļaujas organizētā grupā.

Saskaņā ar lēmumu par krimināllietas nodošanu tiesai, organizētās grupas dalībnieki sadalījuši pienākumus, lai varētu izdarīt nelegālu šaujamieroču un munīcijas apriti, kā arī, lai nelikumīgi pārvietotu tos pāri Latvijas Republikas valsts robežai.

Viens apsūdzētais, kurš izveidoja un vadīja organizētu grupu, ieročus iegādājās Slovākijas Republikā, kā pielāgotus šaušanai ar salūtpatronām, ar mērķi pēc atvešanas uz Latviju veikt to pārveidošanu, izgatavojot par derīgiem šaušanai ar kaujas munīciju. Viens no organizētās grupas dalībniekiem meklēja pircējus Latvijā nereģistrētiem šaujamieročiem un neatļauti glabāja tos savā dzīves vietā. Otrs organizētās grupas dalībnieks apmaksāja izdevumus, kas saistīti ar šaujamieroču iegādi un pārveidošanu, kā arī meklēja pircējus Latvijā nereģistrētiem šaujamieročiem. Organizētās grupas izveidotājs un vadītājs iegādājās kopumā 40 rūpnieciski ražotus šaujamieročus, kas bija pielāgoti šaušanai ar salūtpatronām un neatļauti tos ieveda Latvijas Republikā.

Divas apsūdzētās personas pie kriminālatbildības sauktas pēc Krimināllikuma 233.panta trešās daļas un 1901.panta trešās daļas, savukārt viena apsūdzētā persona pie kriminālatbildības saukta pēc Krimināllikuma 233.panta otrās, trešās daļas, 1901.panta trešās daļas un 237.panta.

Lieta izskatīšanai nodota Siguldas tiesai.

 

Prokuratūra norāda, ka neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek konstatēta Kriminālprocesa likumā noteiktajā kārtībā.

 

 

Aiga Šēnberga
Latvijas Republikas Prokuratūras
Ģenerālprokuratūras
Preses sekretāre
Adrese: Kalpaka bulvāris 6, Rīga, LV-1801
Tālrunis: 67044444, 27044444
e-pasts: Aiga.Senberga@lrp.gov.lv

Atpakaļ

INFORMĀCIJA