Latvijas Republikas Prokuratūra

Paziņojumi presei

Publicēts 19/05/2014

Tiesai nodota krimināllieta par mēģinājumu ļaunprātīgi nodrošināt personu ar iespēju likumīgi iegūt tiesības uzturēties citā ES dalībvalstī

Šā gada 16. maijā Vidzemes tiesas apgabala prokurore tiesai nodevusi krimināllietu par mēģinājumu ļaunprātīgi nodrošināt personu ar iespēju likumīgi iegūt tiesības uzturēties citā Eiropas Savienības dalībvalstī, kas izdarīts personu grupā mantkārīgā nolūkā.

Saskaņā ar lēmumu par krimināllietas nodošanu tiesai apsūdzētajām personām apsūdzība uzrādīta par noziedzīgiem nodarījumiem, par kuriem atbildība paredzēta Krimināllikuma 15.panta 4.daļā un 285.2 panta 2.daļā.

Apsūdzētie vīrieši, izmantojot pazīstamas izmeklēšanā nenoskaidrotas personas, kas nodarbojas ar fiktīvu laulību organizēšanu ārzemēs, veica pasākumus, lai nodrošinātu fiktīvu laulību noslēgšanu Īrijā Latvijas pilsonei ar Pakistānas pilsoni ar mērķi saņemt atlīdzību no ieinteresētās personas par iespēju Pakistānas pilsonim iegūt iespēju likumīgi iegūt tiesības uzturēties Īrijā, bet savus nodomus realizēt viņiem neizdevās, jo viņu darbības pārtrauca policijas darbinieki.

Lieta nodota izskatīšanai Valmieras rajona tiesai.

Prokuratūra norāda, ka neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr tās vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek konstatēta Kriminālprocesa likumā noteiktajā kārtībā.

 

 

Una Rēķe

Latvijas Republikas Prokuratūras
Ģenerālprokuratūras
Sabiedrisko attiecību speciāliste
Adrese: Kalpaka bulvāris 6, Rīga, LV-1801
Tālrunis: 67044586, 27008423
e-pasts: Una.Reke@lrp.gov.lv

Atpakaļ

INFORMĀCIJA