Latvijas Republikas Prokuratūra

Paziņojumi presei

Publicēts 09/07/2014

Tiesai nodota krimināllieta par maksāšanas līdzekļa un tā pieejas datu izkrāpšanu un nelikumīgu izmantošanu

Šā gada jūlijā Alūksnes rajona prokuratūras prokurore tiesai nodevusi krimināllietu, kurā par krāpšanu, maksāšanas līdzekļa un tā pieejas datu izkrāpšanu un nelikumīgu izmantošanu apsūdzētas divas personas.  

Saskaņā ar apsūdzību 2013.gada sākumā divas sievietes nolēma izkrāpt no dažādām aizdevumu sniedzēju iestādēm „ātros aizdevumus,” nelikumīgi izmantojot citu personu internetbankas kodu kartes ar to pieejas datiem. Saistībā ar to, viņas Alūksnes novadā uzmeklēja personas ar zemiem ienākumiem, kuras ikdienā neizmanto datoru un nepārzina internetbankas iespējas, kā arī, kurām nav negatīva kredītvēsture. Viņas tām paziņoja nepatiesas ziņas par it kā notiekošo labdarības akciju, kuras ietvaros tiek ziedoti naudas līdzekļi trūcīgiem cilvēkiem. Tad no šīm personām izkrāpa viņu bankas kontiem piesaistītās internetbanku kodu kartes ar to pieejas datiem it kā datu pārbaudei un „ziedojumu” saņemšanai. Pēc kā viņas, izmantojot datoru ar interneta pieslēgumu, no astoņām dažādām „ātro aizdevumu” sniedzēju iestādēm, nelikumīgi izmantojot citu personu internetbankas kodu kartes ar to pieejas datiem, vairākos paņēmienos gan mēģināja izkrāpt, gan izkrāpa naudu vairāk nekā 4980 EUR ko pēc tam ieskaitīja savu banku kontos.

Apsūdzētās personas pie kriminālatbildības sauktas pēc Krimināllikuma 177.panta otrās daļas, 193.-1 panta otrās daļas un Krimināllikuma 193.panta otrās daļas.

Turklāt Alūksnes rajonā tiesā atrodas vēl viens kriminālprocess pret apsūdzētajām par tāda paša veida noziedzīgu nodarījumu izdarīšanu, kuros viņas bija iesaistījušas citu personu.

Lieta izskatīšanai nodota Alūksnes rajona tiesai.

 

Prokuratūra norāda, ka neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek konstatēta Kriminālprocesa likumā noteiktajā kārtībā.

 

 

Aiga Šēnberga
Latvijas Republikas Prokuratūras
Ģenerālprokuratūras
Preses sekretāre
Adrese: Kalpaka bulvāris 6, Rīga, LV-1801
Tālrunis: 67044444, 27044444
e-pasts: Aiga.Senberga@lrp.gov.lv

Atpakaļ

INFORMĀCIJA