Latvijas Republikas Prokuratūra

Paziņojumi presei

Publicēts 21/05/2014

Tiesai nodota krimināllieta par laupīšanu un svešas mantas tīšu iznīcināšanu un bojāšanu, ja tā izdarīta ar dedzināšanu un tās rezultātā vainīgā neuzmanības dēļ iestājusies cilvēka nāve

Šā gada 10. maijā Vidzemes tiesas apgabala prokurore tiesai nodevusi krimināllietu par laupīšanu – svešas kustamas mantas nolaupīšanu, narkotisko un psihotropo vielu nolaupīšanu, kas saistīta ar vardarbību personu grupā pēc iepriekšējas vienošanās, iekļūstot dzīvoklī, kā arī par svešas mantas tīšu iznīcināšanu un bojāšanu, ja tā izdarīta ar dedzināšanu un tās rezultātā vainīgā neuzmanības dēļ iestājusies cilvēka nāve.

Saskaņā ar lēmumu par krimināllietas nodošanu tiesai trim apsūdzētajām personām apsūdzība uzrādīta par noziedzīgiem nodarījumiem, par kuriem atbildība paredzēta Krimināllikuma 176. panta trešajā daļā, papildus vienai personai – par Krimināllikuma 185. panta otrajā daļā paredzēto noziedzīgo nodarījumu.

Apsūdzētie vīrieši pēc kopīgas alkohola lietošanas, būdami alkohola, un viena persona arī psihotropo vielu ietekmē, devās pēc alkohola un apreibinošām vielām uz kāda paziņas dzīvokli. Pēc iekļūšanas dzīvoklī apsūdzētie nodarīja dzīvoklī dzīvojošajai personai vidēji smagus miesas bojājumus, nolaupīja sadzīves priekšmetus vairāk nekā 526 EUR vērtībā, medikamentus, kas satur sevišķi bīstamas narkotiskās vielas. Pirms došanās prom, viens no apsūdzētajiem dzīvoklī izraisīja ugunsgrēku, kā rezultātā cietušais saindējās ar tvana gāzi un iestājās viņa nāve.

Lieta nodota izskatīšanai Limbažu rajona tiesai.

 

Prokuratūra norāda, ka neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr tās vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek konstatēta Kriminālprocesa likumā noteiktajā kārtībā.

 

Una Rēķe

Latvijas Republikas Prokuratūras
Ģenerālprokuratūras
Sabiedrisko attiecību speciāliste
Adrese: Kalpaka bulvāris 6, Rīga, LV-1801
Tālrunis: 67044586, 27008423
e-pasts: Una.Reke@lrp.gov.lv

Atpakaļ

INFORMĀCIJA