Latvijas Republikas Prokuratūra

Paziņojumi presei

Publicēts 01/10/2014

Tiesai nodota krimināllieta par laupīšanu, saistītu ar vardarbības piedraudējumu

Ventspils prokuratūras prokurore tiesai nodevusi krimināllietu, kurā apsūdzēti divi vīrieši par mantas nolaupīšanu, saistītu ar vardarbības piedraudējumu kā arī par vardarbīgu laupīšanu, kas izraisījusi cietušā nāvi.

Saskaņā ar lēmumu par krimināllietas nodošanu tiesai, apsūdzētie vīrieši, pēc iepriekšējas vienošanās, devās uz degvielas uzpildes staciju (DUS), kur viens no apsūdzētajiem palika ārpusē un vēroja apkārtni, lai DUS neiebrauktu automašīnas, bet otrs apsūdzētais maskējot seju ar tumšu lakatu un uz galvas uzvilktu jakas kapuci, iegāja DUS veikala telpās un pieprasīja operatorei naudu. Kad operatore atteicās atdot naudu, apsūdzētais piedraudēja ar nazi un nolaupīja no kases vairāk nekā 56 EUR. Dažas dienas pēc izdarītās laupīšanas, viens no apsūdzētajiem vīriešiem, caur neaizslēgtu tualetes logu iekļuva kādā mājā un nolaupīja mantas vairāk nekā 691 EUR apmērā. Turklāt abi apsūdzētie vīrieši vienojās aplaupīt jau agrāk noskatītu privātmāju, kur caur katlu telpas neaizslēgtajām durvīm iekļuva garāžā. Kad mājās atgriezās mājas īpašniece un pa logu ieraudzīja vienu no apsūdzētajiem, kurš izgāja no katlu telpas un mēģināja iekļūt mājās, cietusī iegāja katlu mājas telpā, kur viņu jau gaidīja otrs apsūdzētais, kurš ar koka latu sāka sist cietušo un pēc tam žņaugt, līdz viņa zaudēja samaņu un nokrita uz grīdas. Apsūdzētais turpināja sist cietušo ar katlu telpā esošo cirvi. No gūtajiem miesas bojājumiem iestājās cietušās nāve. Turpinot savus noziedzīgos nodarījumus, apsūdzētie no mājas nolaupīja mantas vairāk nekā 4061 EUR apmērā un bankas karti, kuru nekavējoties arī izmantoja.

Viena apsūdzētā persona pie kriminālatbildības saukta pēc Krimināllikuma 176.panta otrās daļas, 175.panta trešās daļas, 176.panta ceturtās daļas, 193.panta otrās daļas un 233.panta otrās daļas, savukārt otra apsūdzētā persona pie kriminālatbildības saukta pēc Krimināllikuma 176.panta otrās daļas, 117.panta 6.punkta un 193.panta otrās daļas.

Lietā nodota izskatīšanai Ventspils tiesai.

 

Prokuratūra norāda, ka neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek konstatēta Kriminālprocesa likumā noteiktajā kārtībā.

 

 

 

Aiga Eiduka
Latvijas Republikas Prokuratūras
Ģenerālprokuratūras
Preses sekretāre
Adrese: Kalpaka bulvāris 6, Rīga, LV-1801
Tālrunis: 67044444, 27044444
e-pasts: Aiga.Eiduka@lrp.gov.lv

Atpakaļ

INFORMĀCIJA