Latvijas Republikas Prokuratūra

Paziņojumi presei

Publicēts 21/08/2014

Tiesai nodota krimināllieta par ļaunprātīgu tiesas nolēmuma par pagaidu aizsardzību pret vardarbību nepildīšanu

2014. gada 2l.augustā Valkas rajona prokurore tiesai nodevusi krimināllietu par ļaunprātīgu tiesas nolēmuma par pagaidu aizsardzību pret vardarbību nepildīšanu un svešas kustamas mantas slepenu nolaupīšanu (zādzību), saistītu ar iekļūšanu telpā.

Saskaņā ar lēmumu par krimināllietas nodošanu tiesai personai apsūdzība uzrādīta par Krimināllikuma 168-1.pantā un 175.panta trešajā daļā paredzētajiem noziedzīgajiem nodarījumiem.

Apsūdzētais, apzinoties, ka ar Valkas rajona tiesas lēmumu viņam piemēroti pagaidu aizsardzības līdzekļi pret vardarbību un noteikti dažādi ierobežojumi, vairākas reizes pārkāpa tiesas noteiktos ierobežojumus, tādējādi ļaunprātīgi nepildot tiesas lēmumu. Bez tam, viņš iekļuva saimniecības ēkā un tīši, aiz atriebības nozaga automašīnu, ko pēc tam uz vietējās nozīmes ceļa nodedzināja, nodarot cietušajam mantisko kaitējumu par 589,65 EUR.

Lieta nodota Valkas rajona tiesai.

 

Prokuratūra norāda, ka neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr tās vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek konstatēta Kriminālprocesa likumā noteiktajā kārtībā.

 

 

Una Rēķe

Latvijas Republikas Prokuratūras
Ģenerālprokuratūras
Sabiedrisko attiecību speciāliste
Adrese: Kalpaka bulvāris 6, Rīga, LV-1801
Tālrunis: 67044586, 27008423
e-pasts: Una.Reke@lrp.gov.lv

Atpakaļ

INFORMĀCIJA