Latvijas Republikas Prokuratūra

Paziņojumi presei

Publicēts 23/07/2014

Tiesai nodota krimināllieta par Latvijas valsts karoga zaimošanu

Šā gada 18. jūlijā Kurzemes tiesas apgabala prokuratūras prokurore tiesai nodevusi krimināllietu par Latvijas valsts karoga zaimošanu.

Saskaņā ar lēmumu par krimināllietas nodošanu tiesai personai apsūdzība uzrādīta par mazāk smagu noziegumu, par kuru atbildība paredzēta Krimināllikuma 93. pantā.

Apsūdzētais vīrietis 2013. gada 12. novembrī sociālā tīkla tīmekļa vietnē publicēja Latvijas valsts karogu, kurš lietots dekoratīvos nolūkos un kuram saskaņā ar Latvijas valsts karoga likuma 17. pantu ir valsts simbola statuss, pievienojot zaimojošus komentārus krievu valodā. Ar šādu savu rīcību, minēto tekstu ievietojot internetā vietnē, kas ir pieejama tūkstošiem reģistrēto lietotāju, viņš publiski zaimoja Latvijas valsts karogu kā Latvijas valsts simbolu. Pēc apsūdzības izsniegšanas apsūdzētais savu vainu noziedzīga nodarījuma izdarīšanā neatzina.

Lieta nodota izskatīšanai Liepājas tiesai.

 

Prokuratūra norāda, ka neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr tās vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek konstatēta Kriminālprocesa likumā noteiktajā kārtībā.

 

 

Una Rēķe

Latvijas Republikas Prokuratūras
Ģenerālprokuratūras
Sabiedrisko attiecību speciāliste
Adrese: Kalpaka bulvāris 6, Rīga, LV-1801
Tālrunis: 67044586, 27008423
e-pasts: Una.Reke@lrp.gov.lv

Atpakaļ

INFORMĀCIJA