Latvijas Republikas Prokuratūra

Paziņojumi presei

Publicēts 11/06/2014

Tiesai nodota krimināllieta par kukuļņemšanu

Šā gada 3.jūnijā Ludzas rajona prokuratūras prokurors tiesai nodevis krimināllietu par to, ka amatpersona, izmantojot savu dienesta stāvokli, pieņēma kukuli, tas ir, materiālu vērtību pirms likumīgas darbības neizdarīšanas kukuļdevēja interesēs.

Saskaņā ar lēmumu par krimināllietas nodošanu tiesai apsūdzētajai personai apsūdzība uzrādīta par noziedzīgu nodarījumu, par kuru atbildība paredzēta Krimināllikuma 320. panta otrajā daļā.

Apsūdzētai vīrietis, būdams valsts amatpersona, atradās savā darbavietā robežkontroles punktā, kur veica Latvijas robežu šķērsojošo automašīnu un personu kontroli un to dokumentu reģistrēšanu. 2013.gada 13.decembrī robežkontroles punktā ar automašīnu, kura bija aprīkota ar vasaras riepām, kas nav paredzētas braukšanai ziemas apstākļos, iebrauca Krievijas Federācijas pilsonis. Apsūdzētais paziņoja, ka par konstatēto administratīvo pārkāpumu stundas laikā tiks sastādīts administratīvā pārkāpuma protokols. Nolūkā ātrāk šķērsot Latvijas robežu, automašīnas vadītājs piedāvāja apsūdzētajam kukuli 1000 RUB (saskaņā ar Latvijas Bankas 2013.gada 13.decembrī noteikto valūtas kursu – Ls 15,6 jeb 22,20 euro) apmērā, kuru apsūdzētais pieņēma, nekonstatējot pārkāpumu un nesastādot administratīvā pārkāpuma protokolu.

 

Lieta nodota izskatīšanai Ludzas rajona tiesai.

 

Prokuratūra norāda, ka neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr tās vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek konstatēta Kriminālprocesa likumā noteiktajā kārtībā.

 

Una Rēķe

 

Latvijas Republikas Prokuratūras
Ģenerālprokuratūras
Sabiedrisko attiecību speciāliste
Adrese: Kalpaka bulvāris 6, Rīga, LV-1801
Tālrunis: 67044586, 27008423
e-pasts: Una.Reke@lrp.gov.lv

Atpakaļ

INFORMĀCIJA