Latvijas Republikas Prokuratūra

Paziņojumi presei

Publicēts 12/06/2014

Tiesai nodota krimināllieta par izvairīšanos no nodokļu maksāšanas lielā apmērā

Šā gada maijā Finanšu un ekonomisko noziegumu izmeklēšanas prokuratūras prokurore tiesai nodevusi krimināllietu, kurā apsūdzēta kādreizējā zvērināta notāre un viņas vīrs par izvairīšanos no nodokļu nomaksas lielā apmērā.

Saskaņā ar lēmumu par krimināllietas nodošanu tiesai, apsūdzētā vīrieša firma, kurā viņš bija valdes loceklis, no 2008.gada līdz 2010.gadam sniedza dažādus pakalpojumus apsūdzētās notāres birojam, kuri tika apmaksāti ar nepamatoti lielām summām. Tā rezultātā apsūdzētā notāre veica saimniecisko darbību un gada ienākuma deklarācijās par 2008., 2009. un 2010.gadu ar saimniecisko darbību saistītos izdevumus iekļāva maksājumus, kuri nav saistīti ar viņas saimniecisko darbību, tādējādi samazinot ar saimnieciskās darbības rezultāta gūtos ienākumus.

Apsūdzētā notāre pie kriminālatbildības saukta pēc Krimināllikuma 218.panta otrās daļas, savukārt apsūdzētais vīrietis pie kriminālatbildības saukts pēc Krimināllikuma 20.panta ceturtās daļas un 218.panta otrās daļas.

Lieta izskatīšanai nodota Rīgas pilsētas Centra rajona tiesai.

 

Prokuratūra norāda, ka neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek konstatēta Kriminālprocesa likumā noteiktajā kārtībā.

 

 

 

Aiga Šēnberga
Latvijas Republikas Prokuratūras
Ģenerālprokuratūras
Preses sekretāre
Adrese: Kalpaka bulvāris 6, Rīga, LV-1801
Tālrunis: 67044444, 27044444
e-pasts: Aiga.Senberga@lrp.gov.lv

Atpakaļ

INFORMĀCIJA