Latvijas Republikas Prokuratūra

Paziņojumi presei

Publicēts 04/07/2014

Tiesai nodota krimināllieta par cietsirdīgu personas nogalināšanu

Šā gada 30.jūnijā Liepājas prokuratūras prokurore tiesai nodevusi krimināllietu, kurā par sevišķi cietsirdīgu personas nogalināšanu apsūdzēts vīrietis un divas nepilngadīgas personas.

Saskaņā ar lēmumu par krimināllietas nodošanu tiesai, cietušais ar vienu no apsūdzētajiem kopīgi lietoja alkoholu, kad savstarpēja incidenta laikā, apsūdzētais sāka sist cietušo. Apsūdzētais vīrietis ar kurpju auklām sasēja cietušajam rokas un kājas, un ar dvieli aizsēja muti. Tad ievilka viņu vannas istabā, kur ielika vannā un pats aizgāja. Pēc kāda laika apsūdzētais pie cietušā ieradās ar divām nepilngadīgām personām, kuras dzīvoklī sameklēja stikla pudeli, lai varētu sist cietušajam pa galvu. Ar to apsūdzētais ilgstoši sita cietušajam pa galvu, bet, kad pudele saplīsa, pēc brīža turpināja sist cietušo ar citu stikla pudeli, kā arī atgrieza vannā ūdens krānu un lēja cietušajam virsū aukstu ūdeni. No nodarītajiem miesas bojājumiem iestājās cietušā nāve.

Turklāt viens no apsūdzētajām nepilngadīgajām personām, dažas dienas pirms izdarītā noziedzīgā nodarījuma, būdams alkohola ietekmē, savstarpēja konflikta laikā nosita kādu vīrieti.

Viena apsūdzētā persona pie kriminālatbildības saukta pēc Krimināllikuma 117.panta 2.un 4.punkta, 175.panta trešās daļas, 172.panta un pēc Krimināllikuma 180.panta pirmās daļas. Otra apsūdzētā persona pie kriminālatbildības saukta pēc Krimināllikuma 125.panta trešās daļas, 117.panta 2.un 4.punkta, 20.panta ceturtās daļas, 175.panta trešās daļas, 180.panta pirmās daļas. Savukārt trešā apsūdzētā persona pie kriminālatbildības saukta pēc Krimināllikuma 117.panta 2.un 4.punkta, 20.panta ceturtās daļas, 175.panta trešās daļas un pēc Krimināllikuma 180.panta pirmās daļas.

Lieta nodota izskatīšanai Liepājas tiesai.

 

Prokuratūra norāda, ka neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek konstatēta Kriminālprocesa likumā noteiktajā kārtībā.

 

 

Aiga Šēnberga
Latvijas Republikas Prokuratūras
Ģenerālprokuratūras
Preses sekretāre
Adrese: Kalpaka bulvāris 6, Rīga, LV-1801
Tālrunis: 67044444, 27044444
e-pasts: Aiga.Senberga@lrp.gov.lv

Atpakaļ

INFORMĀCIJA