Latvijas Republikas Prokuratūra

Paziņojumi presei

Publicēts 30/07/2014

Tiesai nodota krimināllieta par ceļu satiksmes noteikumu pārkāpumu, kura rezultātā nodarīti smagi miesas bojājumi un iestājusies cietušo nāve

Šā gada 16.jūlijā Madonas rajona prokuratūras prokurore tiesai nodevusi krimināllietu, kurā apsūdzēts Polijas Republikas pilsonis par to, ka būdama persona, kas vada transportlīdzekli, pārkāpa ceļu satiksmes noteikumus, kā rezultātā cietušajam nodarīti smagi miesas bojājumi un tā izraisījusi cilvēku nāvi.

Saskaņā ar lēmumu par apsūdzētā saukšanu pie kriminālatbildības apsūdzība uzrādīta par noziedzīgu nodarījumu, par kuru atbildība paredzēta Krimināllikuma 260.panta otrajā daļā.

Apsūdzētais vadīja kravas automašīnu ar piekabi, pārsniedza atļauto ātrumu un neizvēlējās ceļa un meteoroloģiskajiem atbilstošu braukšanas ātrumu, kā rezultātā zaudēja kontroli par transportlīdzekļa vadību, kā rezultātā notika sadursme ar vieglo automašīnu. Ceļu satiksmes negadījumā gāja bojā 1980.gadā dzimusi sieviete, 2009.gadā dzimis bērns un vienai personai nodarīti smagi miesas bojājumi, kas bīstami dzīvībai.

Lieta nodota izskatīšanai Madonas rajona tiesai.

 

Prokuratūra norāda, ka neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr tās vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek konstatēta Kriminālprocesa likumā noteiktajā kārtībā.

 

 

Una Rēķe

Latvijas Republikas Prokuratūras
Ģenerālprokuratūras
Sabiedrisko attiecību speciāliste
Adrese: Kalpaka bulvāris 6, Rīga, LV-1801
Tālrunis: 67044586, 27008423
e-pasts: Una.Reke@lrp.gov.lv

Atpakaļ

INFORMĀCIJA