Latvijas Republikas Prokuratūra

Teksta izmērs

  • 100%
  • 150%
  • 200%

Kontrasts

Paziņojumi presei

Publicēts 16/06/2014

Rēzeknes tiesai nodota krimināllieta par agrāk sodītas personas vairākiem noziedzīgiem nodarījumiem

2014. gada 13.jūnijā Latgales tiesas apgabala prokuratūras prokurors tiesai nodevis krimināllietu, kurā agrāk sodīta persona apsūdzēta par vairāku noziedzīgu nodarījumu izdarīšanu.

Lēmumā par krimināllietas nodošanu tiesai norādīts, ka apsūdzētā persona, iegādājās, pārnēsāja un glabāja šaujamieroci un šaujamieroča munīciju bez attiecīgas atļaujas, izdarīja laupīšanu, tas ir, svešas kustamas mantas nolaupīšanu, saistītu ar vardarbību un vardarbības piedraudējumu, lietojot minēto šaujamieroci, uzbruka varas pārstāvjiem sakarā ar viņu likumisko dienesta darbību, kā arī izraisīja ceļu satiksmes negadījumu, bēgot no policijas darbinieku automašīnas. Pēc tam, kad apsūdzētā vīrieša vadītā automašīna ietriecās žogā, viņš turpināja bēgšanu. Brīdī, kad viņu panāca policijas darbinieki, apsūdzētais pavērsa šaujamieroci pret policistiem un piedraudēja ar to, liekot policistiem izkāpt no patruļmašīnas. Apsūdzētais iesēdās policijas mašīnā un, neskatoties uz šāvieniem, kas skāra automašīnu un trāpīja viņam plecā, aizbrauca. Slēpjoties no policijas sakarā ar izdarītajiem noziedzīgajiem nodarījumiem, apsūdzētais izdarīja zādzību, kā arī iekļuva vasarnīcā, kur viņu drīzumā aizturēja policijas darbinieki.

Apsūdzētajam vīrietim celta apsūdzība par noziedzīgu nodarījumu izdarīšanu, kas paredzēti Krimināllikuma 233.panta otrajā daļā, 176. panta ceturtajā daļā, 269. panta pirmajā daļā, 176. panta ceturtajā daļā, 175. panta trešajā daļā un 143.panta pirmajā daļā.

Lieta nodota izskatīšanai Rēzeknes tiesai.

 

Prokuratūra norāda, ka neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr tās vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek konstatēta Kriminālprocesa likumā noteiktajā kārtībā.

 

 

Una Rēķe

Latvijas Republikas Prokuratūras
Ģenerālprokuratūras
Sabiedrisko attiecību speciāliste
Adrese: Kalpaka bulvāris 6, Rīga, LV-1801
Tālrunis: 67044586, 27008423
e-pasts: Una.Reke@lrp.gov.lv

Atpakaļ

INFORMĀCIJA