Latvijas Republikas Prokuratūra

Teksta izmērs

  • 100%
  • 150%
  • 200%

Kontrasts

Paziņojumi presei

Publicēts 20/06/2014

Pie kriminālatbildības sauktas trīs personas Rīgas pils ugunsgrēka lietā

Šā gada 19.jūnijā Rīgas tiesas apgabala prokuratūras prokurors, izvērtējot lietā savāktos pierādījumus, atzinis tos par pietiekamiem, lai celtu apsūdzību trīs personām tā saucamajā Rīgas pils ugunsgrēka lietā.

Pie kriminālatbildības sauktas divas uzņēmumu norīkotās atbildīgās personas, kuru pienākumos ietilpa nodrošināt normatīvajos aktos noteikto ugunsdrošības prasību ievērošanu, kā arī pie kriminālatbildības saukta viena uzņēmumā strādājošā persona, kuras nevērīga rīcība darba izpildes laikā izraisīja ugunsgrēku.

Divas apsūdzētās personas pie kriminālatbildības sauktas pēc Krimināllikuma 240. panta otrās daļas, savukārt viena persona pie kriminālatbildības saukta pēc Krimināllikuma 186.panta otrās daļas.

Saistībā ar Rīgas pils ugunsgrēku tiek turpināts process pret juridiskajām personām par piespiedu ietekmēšanas līdzekļu piemērošanu.

Lietā turpinās pirmstiesas izmeklēšana.

 

Prokuratūra norāda, ka neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek konstatēta Kriminālprocesa likumā noteiktajā kārtībā.

 

 

 

Aiga Šēnberga
Latvijas Republikas Prokuratūras
Ģenerālprokuratūras
Preses sekretāre
Adrese: Kalpaka bulvāris 6, Rīga, LV-1801
Tālrunis: 67044444, 27044444
e-pasts: Aiga.Senberga@lrp.gov.lv

 

Atpakaļ

INFORMĀCIJA