Latvijas Republikas Prokuratūra

Paziņojumi presei

Publicēts 03/10/2014

Pie kriminālatbildības sauktas personas par dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu

Rīgas pilsētas Ziemeļu rajona prokuratūras prokurore tiesai nodevusi krimināllietu, kurā divas personas apsūdzētas par dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu, ar ko radīts būtisks kaitējums pārvaldības kārtībai un ar likumu aizsargātām personas interesēm, kā arī par piesavināšanos lielā apmērā.

Apsūdzētās personas sauktas pie kriminālatbildības par Krimināllikuma 318.panta otrajā daļā, 179. panta trešajā daļā, 233. panta otrajā daļā, kā arī 20. panta ceturtajā daļā, 318. panta otrajā daļā un 179. panta trešajā daļā paredzēto noziedzīgo nodarījumu izdarīšanu.

Saskaņā ar lēmumu par krimināllietas nodošanu tiesai apsūdzētie vīrieši noziedzīgo nodomu īstenojuši piesavinoties un izšķērdējot uzņēmuma pārziņā esošos naudas līdzekļus. Viens no apsūdzētajiem vīriešiem ļaunprātīgi izmantoja savu dienesta stāvokli, uzdodot savam padotajam organizēt dokumentu sastādīšanu (līgums, tāme, nodošanas – pieņemšanas akts, rēķins) par nenotikušiem remontdarbiem pašvaldības apsaimniekošanā esošajā ēkā. Prettiesisko darbību rezultātā izšķērdētā summa sastāda EUR 12971,34.

Lieta nosūtīta izskatīšanai Ziemeļu rajona tiesai.   

 

Prokuratūra norāda, ka neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr tās vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek konstatēta Kriminālprocesa likumā noteiktajā kārtībā.

 

 

Una Rēķe

Latvijas Republikas Prokuratūras
Ģenerālprokuratūras
Sabiedrisko attiecību speciāliste
Adrese: Kalpaka bulvāris 6, Rīga, LV-1801
Tālrunis: 67044586
e-pasts: Una.Reke@lrp.gov.lv

Atpakaļ

INFORMĀCIJA