Latvijas Republikas Prokuratūra

 

Dura lex, sed lex!

Prokuratūra ir tiesu varas institūcija, kas patstāvīgi veic uzraudzību pār likumības ievērošanu likumā noteiktās kompetences ietvaros. Prokuratūras uzdevums ir reaģēt uz likuma pārkāpumu un nodrošināt ar to saistītās lietas izlemšanu likumā noteiktajā kārtībā.

Publicēts 14/08/2020

Celtas apsūdzības lietā par neizpaužamu ziņu izpaušanu

2020.gada 14.augustā Ģenerālprokuratūras Krimināltiesiskā departamenta Sevišķi svarīgu lietu izmeklēšanas nodaļas prokurors ir cēlis apsūdzību divām personām krimināllietā, kurā Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja izmeklētājs 2020.gada 4.augustā prokuroram bija ierosinājis uzsākt kriminālvajāšanu trim personām.

Lasīt vairāk
Publicēts 13/08/2020

Informācija plašsaziņas līdzekļu pārstāvjiem par preses brīfingu

Rīt, 14.augustā, plkst. 15.30 aicinām plašsaziņas līdzekļu pārstāvjus piedalīties preses brīfingā, kurā tiks sniegta informācija par lēmumu, kas pieņemts saistībā ar kriminālprocesu par neizpaužamu ziņu izpaušanu.

Lasīt vairāk
Publicēts 06/08/2020

Apsūdzētas četras personas par sešpadsmit gadu vecumu nesasniegušas personas izvarošanu

2020.gada 4.augustā Latgales tiesas apgabala prokuratūras prokurore tiesai nodevusi krimināllietu, kurā apsūdzētas četras personas, no tām trīs nepilngadīgas personas, par sešpadsmit gadu vecumu nesasniegušas personas izvarošanu, dzimumtieksmes apmierināšanu pretdabiskā veidā, kā arī par pornogrāfiska materiāla izgatavošanu.

Lasīt vairāk

INFORMĀCIJA