Latvijas Republikas Prokuratūra

 

Dura lex, sed lex!

Prokuratūra ir tiesu varas institūcija, kas patstāvīgi veic uzraudzību pār likumības ievērošanu likumā noteiktās kompetences ietvaros. Prokuratūras uzdevums ir reaģēt uz likuma pārkāpumu un nodrošināt ar to saistītās lietas izlemšanu likumā noteiktajā kārtībā.

Publicēts 16/11/2018

Prokuratūra tiesai nodod krimināllietu par 90 000 EUR neatļauta labuma pieprasīšanu un pieņemšanu

2018.gada 14. novembrī Ģenerālprokuratūras Krimināltiesiskā departamenta Sevišķi svarīgu lietu izmeklēšanas nodaļas prokurors ir pieņēmis lēmumu par kriminālprocesa nodošanu Rīgas pilsētas Pārdaugavas tiesai, pret uzņēmējsabiedrības atbildīgu darbinieku par neatļauta labuma pieņemšanu lielā - ne mazāk kā 90 187,90 EUR - apmērā un pret kādu bijušo zvērinātu advokātu par grāmatvedības dokumentu viltošanu. Minētais kriminālprocess kriminālvajāšanas uzsākšanai tika saņemts no Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja.

Lasīt vairāk
Publicēts 14/11/2018

Prokuratūra iesniedz protestu saistībā ar amatpersonu rīcību valsts īpašuma izmantošanā

Ģenerālprokuratūras Personu un valsts tiesību aizsardzības departamentā tika izskatīts Valsts kontroles iesniegums, ar kuru pārsūdzēts Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja lēmums par administratīvās lietas izbeigšanu pret bijušo Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Rīgas reģiona pārvaldes Ogres daļas Ķeipenes posteņa komandieri.

Lasīt vairāk
Publicēts 14/11/2018

Noritējusi Gruzijas prokuratūras un policijas pārstāvju delegācijas vizīte Latvijā

Laikā no šā gada 5.novembra līdz 9.novembrim Latvijā viesojās Gruzijas prokuratūras un policijas pārstāvju delegācija.

Lasīt vairāk

INFORMĀCIJA