Latvijas Republikas Prokuratūra

 

Dura lex, sed lex!

Prokuratūra ir tiesu varas institūcija, kas patstāvīgi veic uzraudzību pār likumības ievērošanu likumā noteiktās kompetences ietvaros. Prokuratūras uzdevums ir reaģēt uz likuma pārkāpumu un nodrošināt ar to saistītās lietas izlemšanu likumā noteiktajā kārtībā.

Publicēts 17/01/2019

Prokuratūra nodevusi tiesai krimināllietu par ceļu satiksmes negadījuma izraisīšanu, kurā smagi cieta gājējs

2019.gada 4.janvārī Rīgas Autotransporta prokuratūras prokurors pieņēmis lēmumu par krimināllietas nodošanu tiesai, saskaņā ar kuru persona, vadot transportlīdzekli, pārkāpa ceļu satiksmes noteikumus, kā rezultātā cietušajam tika nodarīti smagi miesas bojājumi.

Lasīt vairāk
Publicēts 17/01/2019

Par noziedzīgi iegūtiem atzīti, konfiscēti un valsts budžetā ieskaitīti naudas līdzekļi vairāk nekā 350 000 EUR apmērā

2018.gada nogalē Rīgas apgabaltiesas Krimināllietu tiesas kolēģija, tiesas sēdēs piedaloties Finanšu un ekonomisko noziegumu izmeklēšanas prokuratūras prokurorei, atstāja negrozītu Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesas oktobra lēmumu procesā par noziedzīgi iegūtu mantu, ar kuru naudas līdzekļi 192 396,03 EUR un 19997,83 USD (17202,43 EUR) apmērā atzīti par noziedzīgi iegūtiem, konfiscēti un ieskaitīti valsts budžetā.

Lasīt vairāk
Publicēts 17/01/2019

Prokurors ar apelācijas protestu panācis bargāku sodu personai par Eiropas Reģionālās attīstības fonda līdzekļu izkrāpšanu lielā apmērā

2016.gadā kāda persona tika apsūdzēta par svešas mantas iegūšanu ar viltu (krāpšana), ja tā izdarīta lielā apmērā. Apsūdzētais kā uzņēmuma valdes loceklis iesniedza Latvijas Investīciju un attīstības aģentūrā (turpmāk– LIAA) pieteikumu atbalsta finansējuma saņemšanai saistībā ar projektu par ražotnes izveidi.

Lasīt vairāk

INFORMĀCIJA