Latvijas Republikas Prokuratūra

 

Dura lex, sed lex!

Prokuratūra ir tiesu varas institūcija, kas patstāvīgi veic uzraudzību pār likumības ievērošanu likumā noteiktās kompetences ietvaros. Prokuratūras uzdevums ir reaģēt uz likuma pārkāpumu un nodrošināt ar to saistītās lietas izlemšanu likumā noteiktajā kārtībā.

Publicēts 28/01/2020

Tiek veiktas kratīšanas Latvijā un ārvalstīs saistībā ar 50 miljonu legalizāciju

Šodien, 28.janvārī, Organizētās noziedzības un citu nozaru specializētās prokuratūras, Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja, Valsts policijas Organizētās noziedzības apkarošanas pārvaldes, Valsts ieņēmumu dienesta Nodokļu un muitas pārvaldes, Finanšu un kapitāla tirgus komisijas darbinieki veic neatliekamās procesuālās darbības, tai skaitā, vismaz 20 sankcionētas kratīšanas Latvijas Republikas teritorijā un ārvalstīs sadarbībā ar citu valstu tiesībsargājošām iestādēm. Izmeklēšanas darbības tiek veiktas saistībā ar noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizāciju ne mazāk kā 50 000 000 EUR apmērā kādā kredītiestādē.

Lasīt vairāk
Publicēts 27/01/2020

Papildināts: Ģenerālprokurors sazinājies ar Latvijas vēstnieci Dānijā par K.Misānes liecību

Reaģējot uz plašsaziņas līdzekļos izskanējušo informāciju par Kristīnes Misānes vēlmi tikt nopratinātai Dānijas Karalistes cietumā no Latvijas puses (lūgums Ģenerālprokuratūrā vēl nav saņemts), Latvijas Republikas ģenerālprokurors Ēriks Kalnmeiers ir sazinājies ar Latvijas Republikas vēstnieci Dānijas Karalistē Aldu Vanagu, kura telefoniski apliecināja gatavību pieņemt un nodot Latvijas Republikas Ģenerālprokuratūrai K.Misānes pašrocīgi uzrakstītu liecību.

Lasīt vairāk
Publicēts 27/01/2020

Par izvairīšanos no nodokļu nomaksas piespriež reālu brīvības atņemšanas sodu

2019.gada decembrī Rīgas apgabaltiesas Krimināllietu tiesas kolēģija, izskatot Finanšu un ekonomisko noziegumu izmeklēšanas prokuratūras virsprokurores iesniegto apelācijas protestu par pirmās instances tiesas notiesājošu spriedumu daļā par apsūdzētajām personām piemēroto sodu, apmierināja protestu un divām apsūdzētajām personām par izvairīšanos no nodokļu nomaksas un izvairīšanās no nodokļu nomaksas atbalstīšanu piemēroja reālu brīvības atņemšanas sodu uz pieciem mēnešiem, atņemot tiesības veikt uzņēmējdarbību uz diviem gadiem.

Lasīt vairāk

INFORMĀCIJA