Latvijas Republikas Prokuratūra

 

Dura lex, sed lex!

Prokuratūra ir tiesu varas institūcija, kas patstāvīgi veic uzraudzību pār likumības ievērošanu likumā noteiktās kompetences ietvaros. Prokuratūras uzdevums ir reaģēt uz likuma pārkāpumu un nodrošināt ar to saistītās lietas izlemšanu likumā noteiktajā kārtībā.

Publicēts 21/04/2018

Prokuratūra tiesai nodevusi krimināllietu par maksātnespējas administratoru pretlikumīgām darbībām

Organizētās noziedzības un citu nozaru specializētās prokuratūras prokurore 2018. gada 18. aprīlī tiesai nodevusi krimināllietu par divu maksātnespējas administratoru pretlikumīgām darbībām.

Lasīt vairāk
Publicēts 20/04/2018

Ģenerālprokurors iesniedz Satversmes tiesai pieteikumu par OIK regulējuma neatbilstību Satversmei

Prokuratūrā, atbilstoši Prokuratūras likuma 16.panta otrās daļas pirmajam punktam, izvērtēta Elektroenerģijas tirgus likuma normu atbilstība Latvijas Republikas Satversmei.

Lasīt vairāk
Publicēts 16/04/2018

Pēc Finanšu un ekonomisko noziegumu izmeklēšanas prokuratūras prokurora iesniegta protesta Rīgas apgabaltiesas Krimināllietu tiesas kolēģija atceļ pirmās instances tiesas spriedumu daļā par noteikto sodu par izvairīšanos no nodokļu nomaksas

Pēc Finanšu un ekonomisko noziegumu izmeklēšanas prokurora iesniegta protesta Rīgas apgabaltiesas Krimināllietu tiesas kolēģija atcēlusi Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesas spriedumu par apsūdzētajam noteikto sodu par izvairīšanos no nodokļu nomaksas.

Lasīt vairāk

INFORMĀCIJA