Latvijas Republikas Prokuratūra

 

Dura lex, sed lex!

Prokuratūra ir tiesu varas institūcija, kas patstāvīgi veic uzraudzību pār likumības ievērošanu likumā noteiktās kompetences ietvaros. Prokuratūras uzdevums ir reaģēt uz likuma pārkāpumu un nodrošināt ar to saistītās lietas izlemšanu likumā noteiktajā kārtībā.

Publicēts 18/02/2020

Ģenerālprokuratūra pēc jaunu pierādījumu saņemšanas pieņem Eiropas apcietinājuma lēmumu pret K.Misāni

Šodien, 18.februārī, Ģenerālprokuratūra pieņēmusi Eiropas apcietinājuma lēmumu pret Kristīni Misāni un nosūtījusi to Dānijas Karalistes kompetentajai iestādei par Latvijas Republikas pilsones izdošanu Latvijai.

Lasīt vairāk
Publicēts 17/02/2020

Izsludināta pieteikšanās prokurora amatam

Prokuratūra aicina pieteikties personas, kurām interesē darbs rajona (pilsētas) prokuratūras prokurora amatā.

Pretendenta pieteikums, kas aizpildīts uz veidlapas (pieejama šeit) jāiesniedz Ģenerālprokuratūrā (Kalpaka bulv.6, Rīgā) līdz 2020.gada 4.martam .

Dokumentu pieņemšana no prokurora amata pretendentiem, kuri iesniedz lūgumu par viņu atbrīvošanu no vispārējo un juridisko zināšanu pārbaudījuma kārtošanas, notiks 2020.gada 26.februārī (no plkst.10.00-12.00) un 27.februārī (no plkst.14.00-16.00) Ģenerālprokuratūrā (Kalpaka bulv.6, Rīgā). Dokumentus pieņems Ģenerālprokuratūras Darbības analīzes un vadības departamenta Prokuroru personāla un profesionālās izaugsmes nodaļas virsprokurora norīkotie prokurori.

Lasīt vairāk
Publicēts 14/02/2020

Tiesai nodota lieta par personas piekaušanu līdz nāvei Krāslavā

Krāslavas rajona prokuratūras prokurore tiesai nodevusi krimināllietu, kurā trīs personas apsūdzētas par smagu miesas bojājumu nodarīšanu vīrietim, kā rezultātā iestājās viņa nāve. Noziedzīgais nodarījums veikts Krāslavā 2019. gada jūlijā.  

Lasīt vairāk

INFORMĀCIJA