Latvijas Republikas Prokuratūra

 

Dura lex, sed lex!

Prokuratūra ir tiesu varas institūcija, kas patstāvīgi veic uzraudzību pār likumības ievērošanu likumā noteiktās kompetences ietvaros. Prokuratūras uzdevums ir reaģēt uz likuma pārkāpumu un nodrošināt ar to saistītās lietas izlemšanu likumā noteiktajā kārtībā.

Publicēts 14/10/2019

29 miljonus EUR atzīst par noziedzīgi iegūtiem un tos nolemts konfiscēt valsts labā

2019.gada 10.oktobrī Rīgas apgabaltiesas Krimināllietu tiesas kolēģija, izskatot Organizētās noziedzības un citu nozaru specializētās prokuratūras prokurora protestu, nolēma atcelt Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesas lēmumu un atzīt par noziedzīgi iegūtiem arestētus naudas līdzekļus 29 miljonu EUR apmērā, kas atrodas nerezidenta kontos AS ”Reģionālā investīciju banka”. Naudas līdzekļus nolemts ieskaitīt valsts budžetā.

Lasīt vairāk
Publicēts 10/10/2019

Ģenerālprokurors Ē.Kalnmeiers pieņem divu jauno prokuroru zvērestus

Šodien, 10.oktobrī, ģenerālprokurors Ēriks Kalnmeiers svinīgos apstākļos pieņēma jauno prokuroru zvērestus. Zvērestus nodeva Jūrmalas pilsētas prokuratūras prokurore Žaklīna Zemgaliete un Rīgas pilsētas Latgales priekšpilsētas prokuratūras prokurors Andrejs Liepiņš.

Lasīt vairāk
Publicēts 10/10/2019

Tiesās vīrieti par mazgadīgu personu pavešanu netiklībā

Rīgas tiesas apgabala prokuratūras prokurors tiesai nodevis krimināllietu vienas personas apsūdzībā par četru nepilngadīgu meiteņu pamudināšanu un iesaistīšanu pornogrāfiska rakstura materiāla izgatavošanā. Viņš apsūdzēts arī par pavešanu netiklībā un izspiešanu.

Lasīt vairāk

INFORMĀCIJA