Latvijas Republikas Prokuratūra

 

Dura lex, sed lex!

Prokuratūra ir tiesu varas institūcija, kas patstāvīgi veic uzraudzību pār likumības ievērošanu likumā noteiktās kompetences ietvaros. Prokuratūras uzdevums ir reaģēt uz likuma pārkāpumu un nodrošināt ar to saistītās lietas izlemšanu likumā noteiktajā kārtībā.

Publicēts 21/09/2020

No 1. oktobra darbu uzsāk Rīgas pilsētas Pārdaugavas prokuratūra

Lai nodrošinātu racionālāku valsts budžeta līdzekļu izmantošanu, no š.g. 1.oktobra darbu uzsāks Rīgas pilsētas Pārdaugavas prokuratūra, apvienojot Rīgas pilsētas Zemgales priekšpilsētas prokuratūru un Rīgas pilsētas Kurzemes rajona prokuratūru.

Lasīt vairāk
Publicēts 21/09/2020

Augstākā tiesa apmierina Ģenerālprokuratūras protestu par “Trasta komercbankas” administratora rīcību ar konfiscētajiem 7,6 miljoniem eiro

Augstākā tiesa apmierinājusi virsprokurora protestu saistībā ar likvidējamās “Trasta komercbankas” administratora atteikumu valstij pārskaitīt konfiscētos līdzekļus 7 600 979,32 euro apmērā. Līdz ar to Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesai būs atkārtoti jāizskata sūdzība par “Trasta komercbankas” administratora rīcību, iekļaujot valsts labā konfiscēto noziedzīgi iegūto mantu kreditoru prasījumu kopumā.

Lasīt vairāk
Publicēts 16/09/2020

Ģenerālprokurors Juris Stukāns un Finanšu izlūkošanas dienesta priekšniece Ilze Znotiņa vienosies par turpmāko sadarbību

Š.g. 17.septembrī ģenerālprokurors Juris Stukāns tiksies ar Finanšu izlūkošanas dienesta priekšnieci Ilzi Znotiņu un parakstīs vadlīnijas “Finanšu izlūkošanas dienesta sadarbība ar operatīvās darbības subjektiem, izmeklēšanas iestādēm un prokuratūru” un “Noziedzīgu nodarījumu izmeklēšanas prioritātes noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas jomā.”

Lasīt vairāk

INFORMĀCIJA