Latvijas Republikas Prokuratūra

 

Dura lex, sed lex!

Prokuratūra ir tiesu varas institūcija, kas patstāvīgi veic uzraudzību pār likumības ievērošanu likumā noteiktās kompetences ietvaros. Prokuratūras uzdevums ir reaģēt uz likuma pārkāpumu un nodrošināt ar to saistītās lietas izlemšanu likumā noteiktajā kārtībā.

Publicēts 21/10/2016

Prokuratūra tiesai nodevusi krimināllietu par dubultslepkavības izdarīšanu un draudiem īstenot vēl vienu slepkavību

2016. gada septembra beigās Latgales tiesas apgabala prokuratūras prokurors tiesai nodevis krimināllietu par divu vīriešu slepkavību (tīša prettiesiska nonāvēšana) sevišķi pastiprinošos apstākļos, apsūdzētajam apzinoties, ka personas ir bezpalīdzības stāvoklī.

Lasīt vairāk
Publicēts 19/10/2016

Prokuratūra tiesai nodevusi krimināllietu par kukuļa piedāvāšanu un tā nodošanu Valsts policijas darbiniekiem, lai netiktu sastādīts administratīvā pārkāpuma protokols par transportlīdzekļa vadīšanu alkohola ietekmē

2016. gada septembra beigās Liepājas prokuratūras prokurors tiesai nodevis krimināllietu, kurā apsūdzēts vīrietis par kukuļa, tas ir materiālās vērtības – 20 eiro nodošanu diviem Valsts policijas darbiniekiem, lai viņi, būdami valsts amatpersonas, izmantojot savu dienesta stāvokli, nesastādītu viņam administratīvā pārkāpuma protokolu par izdarīto administratīvo pārkāpumu – transportlīdzekļa vadīšanu alkohola ietekmē.

Lasīt vairāk
Publicēts 18/10/2016

Prokuratūra tiesai nodevusi krimināllietu par metamfetamīna lielā apmērā nelikumīgu pārvietošanu pāri Latvijas Republikas valsts robežai

2016. gada septembra beigās Liepājas prokuratūras prokurore tiesai nodevusi krimināllietu, kurā kāda persona saukta pie kriminālatbildības par to, ka tā neatļauti iegādājās, glabāja un pārvadāja psihotropo vielu – metamfetamīnu lielā apmērā realizācijas nolūkā, pārvietojot to pāri Latvijas Republikas valsts robežai.

Lasīt vairāk

INFORMĀCIJA