Latvijas Republikas prokuratūra

Teksta izmērs

  • 100%
  • 150%
  • 200%

Kontrasts

 

Dura lex, sed lex!

Prokuratūra ir tiesu varas institūcija, kas patstāvīgi veic uzraudzību pār likumības ievērošanu likumā noteiktās kompetences ietvaros. Prokuratūras uzdevums ir reaģēt uz likuma pārkāpumu un nodrošināt ar to saistītās lietas izlemšanu likumā noteiktajā kārtībā.

Publicēts 15/10/2021

Tiesās kādu Nacionālo bruņoto spēku vienības komandieri par dienesta pienākumu nolaidīgu pildīšanu

2021. gada septembrī Daudznozaru specializētās prokuratūras prokurore tiesai nosūtīja krimināllietu pret kādu Nacionālo bruņoto spēku (NBS) vienības komandieri par dienesta pienākumu nolaidīgu pildīšanu, kas izraisīja smagas sekas.

Lasīt vairāk
Publicēts 15/10/2021

Prokurors Rīgas apgabaltiesai iesniedz apelācijas protestu administratīvā pārkāpuma lietā par rīcību ar suni Ārčijs

Iepriekš prokuratūra informēja, ka Ģenerālprokuratūras Darbības kontroles un starptautiskās sadarbības departamenta Prokuratūras funkciju īstenošanas koordinācijas nodaļas prokurors veica pārbaudi Prokuratūras likuma 16. panta kārtībā saistībā ar dzīvnieku labturības prasību pārkāpumiem iepriekš sabiedrībā plaši izskanējušajā gadījumā ar suni Ārčijs.

Lasīt vairāk
Publicēts 15/10/2021

Iepazīsties - prokurors!

“Kļūt par prokuroru nebija mirkļa ambīcija,” saka Vidzemes prokuratūras prokurore Sarmīte Strode. “Interese par prokurora darbu attīstījās pakāpeniski daudzu gadu garumā, strādājot tiesā par tiesneša palīdzi. Brīdī, kad mans darbs tika atzinīgi novērtēts, radās pārliecība un apziņa, ka man piemīt īpašības un prasmes, lai es varētu būt prokurore. Pildot amata pienākumus, varu apliecināt, ka lēmums kļūt par prokurori bija pareizs solis manā karjerā.”

Lasīt vairāk