Latvijas Republikas Prokuratūra

 

Dura lex, sed lex!

Prokuratūra ir tiesu varas institūcija, kas patstāvīgi veic uzraudzību pār likumības ievērošanu likumā noteiktās kompetences ietvaros. Prokuratūras uzdevums ir reaģēt uz likuma pārkāpumu un nodrošināt ar to saistītās lietas izlemšanu likumā noteiktajā kārtībā.

Publicēts 05/12/2016

Valsts policijas 98. gadadienā vairākiem Valsts policijas darbiniekiem pasniegti Prokuratūras apbalvojumi

2016. gada 5. decembrī, atzīmējot Valsts policijas 98. gadadienu, Latvijas Republikas ģenerālprokurors Ēriks Kalnmeiers desmit Valsts policijas darbiniekiem pasniedza Prokuratūras pateicības rakstus par ieguldījumu sadarbībā ar prokuratūru.

Lasīt vairāk
Publicēts 05/12/2016

Tiesa apsūdzētajam krimināllietā par divu personu slepkavību Ķīpsalas mikrorajonā piemērojusi mūža ieslodzījumu

2016. gada 5. decembrī Rīgas pilsētas Kurzemes rajona tiesa pasludināja saīsināto spriedumu, ar kuru atzina par vainīgu apsūdzēto personu par divu sieviešu noslepkavošanu pastiprinošos apstākļos un dokumenta, kas piešķir tiesības, nolaupīšanu, piemērojot apsūdzētajam mūža ieslodzījumu, bez mantas konfiskācijas, ar policijas kontroli uz trim gadiem.

Lasīt vairāk
Publicēts 02/12/2016

Pie kriminālatbildības sauktas divas personas par slepkavību grupā

Šā gada 29.novembrī Jelgavas prokuratūras prokurore tiesai nodevusi krimināllietu, kurā apsūdzētas divas personas par grupā izdarītu personas tīšu prettiesisku nonāvēšanu (slepkavību).

Lasīt vairāk

INFORMĀCIJA