Latvijas Republikas prokuratūra

Teksta izmērs

  • 100%
  • 150%
  • 200%

Kontrasts

 

Dura lex, sed lex!

Prokuratūra ir tiesu varas institūcija, kas patstāvīgi veic uzraudzību pār likumības ievērošanu likumā noteiktās kompetences ietvaros. Prokuratūras uzdevums ir reaģēt uz likuma pārkāpumu un nodrošināt ar to saistītās lietas izlemšanu likumā noteiktajā kārtībā.

Publicēts 25/05/2022

Tiesās divus vīriešus par tabakas izstrādājumu nelikumīgu pārvietošanu lielā apmērā

2022. gada 23. maijā Pierīgas prokuratūras prokurore tiesai nosūtīja krimināllietu, kurā apsūdzība celta diviem vīriešiem par to, ka viņi personu grupā nelikumīgi pārvietoja tabakas izstrādājumus lielā apmērā.

Lasīt vairāk
Publicēts 25/05/2022

Atpakaļ pagātnē. Prokuratūras ēkas Kalpaka bulvārī 6 vēsture. Kalpaka bulvāris

Kalpaka bulvāris ir viens no Rīgas Bulvāru loka bulvāriem. Tā ir visvairāk reižu pārdēvētā iela Rīgā.

Lasīt vairāk
Publicēts 25/05/2022

Par smagu miesas bojājumu nodarīšanu un slepkavību Liepājā tiesa apsūdzētajam piemēro brīvības atņemšanu uz divdesmit gadiem

2022. gada 18. maijā Kurzemes rajona tiesa, izskatot krimināllietu, kurā apsūdzēts vīrietis par smagu miesas bojājumu tīšu nodarīšanu sievietei un vīrieša slepkavību 2021. gada vasarā, pasludināja saīsināto spriedumu, ar kuru atzina viņu par vainīgu minēto noziedzīgo nodarījumu izdarīšanā un piesprieda viņam galīgo sodu par abiem nodarījumiem – brīvības atņemšanu uz divdesmit gadiem un probācijas uzraudzību uz četriem gadiem.

Lasīt vairāk